MójDroid.pl

iOnRoad - świetny pomysł na poprawę bezpieczeństwa kierowców

2011-09-29
|
Damian P.

Smartfony zdają się być bardzo przydatnym gadżetem dla kierowców. Mamy już na nie nawigacje, różne aplikacje do pomiaru prędkości czy spalania a nawet kilka pomysłów na tuning mechaniczny. Jednak aplikacja iOnRoad bije je wszystkie na głowę. Dlaczego? Bo dba o to co najważniejsze - nasze bezpieczeństwo.

Aplikacja korzysta z aparatu smartfona do analizy ruchu na drodze. Dzięki wykorzystaniu "Augmented reality" na obraz widziany przed nami dodaje elementy, które mają być nam przydatne w danej chwili. W tym wypadku jest to kontrola odległości czy utrzymywania prostej linii za samochodem przed nami. Brzmi świetnie!

W aplikacji znalazł się również mały żarcik - jeżeli jedziemy zbyt blisko następnego pojazdu, aplikacja powiadomi nas o stłuczce... Pokaże nam licznik, który rzecz jasna odlicza do nieuniknionego ;-) 
Sam program może działać w dwóch trybach - pierwszy pozwala nam na obserwację tego co się dzieje, w drugim aplikacja siedzi sobie spokojnie w tle, a gdy zdarzy się coś niepokojącego - wejdzie na pierwszy plan.

Ogólnie podoba mi się aplikacja. Takie funkcjonalności powinny być od razu dodane w każdej nawigacji. Może nie poprawi to naszej jazdy, ale gdy czasem się zapomnimy, to aplikacja ta pozwoli nam /bezpiecznie/ wrócić na ziemię.