MójDroid.pl

BIG Launcher - Android dla osób ze słabym wzrokiem (4zł)

2011-10-15
|
Damian P.

Dzisiejsze smartfony to potężne kombajny multimedialne. Oferują tak dużo funkcji, że czasem sami nie wiemy po co niektóre z nich są tam obecne. Dodatkowo, produkując taki telefon producent myśli tylko o jednej grupie użytkowników, pomijając inne. Efekt jest taki, że dobrze radzą sobie z nimi tylko Ci młodzi użytkownicy. A co z osobami starszymi lub z wadą wzroku, którzy również chcą poznać nieco Androida? Powstały już rozszerzenia dla niewidomych czy niepełnosprawnych, a dziś do tej grupy dołącza coś innego - DUŻY Launcher!

Sama aplikacja wygląda jak jakiś żart - przynajmniej moim zdaniem. Wielkie litery i ikony, dwa kolory na krzyż i kilka kafelków - to cała aplikacja. Jak to launcher, BIG ma nam zastąpić nasz pulpit. 

Jeżeli jest to aplikacja przeznaczona dla w/w grupy, to pomysł jest całkiem dobry. Naprawdę! Wielkie ikony czy tekst zajmujący połowę ekranu są świetnie widoczne, a niepotrzebne dane są gdzieś głęboko ukryte. Kolejne wielkie elementy to lista połączeń, kontakty, wiadomości tekstowe, połączenia alarmowe czy galeria i aparat. Jednym słowem - wszystko, co potrzebne jest do obsługi nowoczesnego smartfona. Oczywiście mamy też dostęp do listy zainstalowanych aplikacji. 

Wiele o tym launcherze nie można napisać, bo wiele nie oferuje. Jest użyteczny w pewnym sensie i dobrze w tym się sprawdza.