MójDroid.pl

Espier Launcher - Android jak iPhone

2011-10-16
|
Damian P.

Wiele urządzeń z Androidem wygląda jak brat bliźniak iPhone'a. Jako pierwsze na myśl przychodzą Samsungi, które chociaż są ładne, to jednak ich wzornictwo nie wiele różni się od Applowskiego oryginału. Można narzekać na taką sytuację, albo... cieszyć się z niej, bo przecież iPhone jest jednym z najładniejszych smartfonów. Do pełni "szczęścia" brakuje tylko nakładki, która była by idealnie naśladowała iOS...

Taką nakładką oczywiście jest Espier Launcher. Jaki jest sens tworzenia takich aplikacji? Nie wiem. O ile iOS posiada kilka ciekawych rozwiązań, które są naprawdę dobrze napisane, tak ich "ekrany główne" są beznadziejne i nie funkcjonalne. Ale różne są gusta i guściki, więc może ktoś z was skusi się na tą aplikację.

A jest ona dobrze zrobiona. W programie obecne są wszystkie charakterystyczne elementy iOSa - kropki na dole pulpitu, kwadratowe ikonki z krzyżykiem przy edycji, wyszukiwarka dostępna na pierwszym ekranie, dock z najczęściej używanymi aplikacjami czy foldery z oryginalnym przeglądaniem. Wszystko wygląda bardzo ładnie i idealnie naśladuje system Applea. Myślę nawet, że wkrótce twórca może spodziewać się pozwu ze strony wielkiej korporacji ;-)

Launcher jest darmowy i możecie pobrać go z Android Market, klikając poniżej przycisk "Zainstaluj".