MójDroid.pl

Nowe "Remember The Milk" pokazuje jak powinny wyglądać aplikacje na Androida

2011-10-17
|
Damian P.

Android jest (niestety) brzydkim systemem - w wersji podstawowej oczywiście. W porównaniu do iPhone'a, nasz system jest dużo prostszy graficznie, ale za to pozwala uruchamiać się wszędzie gdzie się tylko da. Na szczęście są jeszcze dodatki, które polepszają ogólny wygląd systemu - np. MIUI, nakładka graficzna albo aplikacja taka jak Remember The Milk. 

Remember The Milk powinniście znać jeżeli szukaliście dobrej listy "zadań do zrobienia". Aplikacja od początku była multimedialna i pozwalała nam na naprawdę wiele - zaczynając od grupowania zadań, przez ustawianie różnych powiadomień dla naszego Androida a na wszędobylskiej synchronizacji kończąc. Nowa wersja, oznaczona 2.0, ulepsza tylko te rzeczy. I jak ładnie przy tym wygląda!

W nowej wersji doczekaliśmy się przede wszystkim panelu (dashboard), gdzie widzimy wszystkie nasze nadchodzące i niewykonane zadania. Jest to bardzo pomocne miejsce, bo nie musimy już wędrować po całym programie aby przeczytać kolejne wydarzenia.
Również bardzo zmieniły się powiadomienia - od dziś możemy mieć je zarówno na pasku jak i ikonkach, które odpowiednio zyskały czerwone plakietki. Takie same jak w Google+, i naprawdę świetnie to wygląda. Takie dodatki chętnie widziałbym w nowej wersji Androida. 

Warto wspomnieć również o nowych widgetach, powiadomieniach push, tagach, wyszukiwarce i wielu, wielu innych rzeczach.