MójDroid.pl

Mojdroid po faceliftingu - wracamy do korzeni!

2011-11-26
|
Damian P.

Ostatnie tygodnie nie były dla mojdroid zbyt łaskawe - brak czasu, pośpiech, mała ilość afer czy brak nowych pomysłów skutecznie ograniczały wpisy na blogu, jednocześnie blokując jego rozwój. Zastój był widoczny, dlatego postanowiłem wrócić całkowicie do korzeni, przywracając do życia wszytko to co było dostępne na początku. Jednym zdaniem - oto nowy stary mojdroid!

Na początek wygląd - stworzyłem lekki odpowiednik ostatniej "Marketowej" wersji, który jednocześnie dobrze komponuje się z nową wersją Androida. Użyłem nawet nowej czcionki z tej wersji systemu! Mniej błyskotek, więcej wolnej przestrzeni i jednolitego koloru, który nie będzie przeszkadzał w tym co najważniejsze - przeglądaniu i czytaniu. Slider zniknął na dobre, pojawiły się za to mniejsze (statyczne) polecane wpisy.

Za wyglądem wracają działy oraz serie, które stworzyłem na początku - przykładem niech będzie seria z minimalistycznym Androidem, która znikła nieoczekiwanie, a którą polubiliście. Wkrótce wróci, pokazując że Android może być piękny - niekoniecznie z najnowszą nakładką z najdroższych modeli.

Skończyłem również projekt, o którym wam długo mówiłem. Ale o tym za chwilę, w osobnym wpisie.

Wielkich zmian nie ma, raczej odświeżenie tego co było razem z powrotem tego co znacie. 
Ahoj!