MójDroid.pl

AirDroid - kontrola telefonu w pięknym interfejsie w przeglądarce

2011-11-27
|
Damian P.

Zdalne kontrolowanie Androida, choćby przez przeglądarkę czy stronę www, nie jest już czymś nowym. Jako przykład może posłużyć WebKey od wolnych programistów lub aplikacja Motorola Phone Portal, która dodawana jest do wszystkich nowych modeli tego producenta. Programy są świetne, bo mogą być bardzo przydatne gdy z nich będziemy odpowiednio korzystać, ale nie podobają mi się głównie z jednego powodu - są bardzo brzydkie. W przeciwieństwie do AirDroid, w którym można się zakochać.

Kontrola telefonu, jak pewnie możecie się domyślić, odbywa się przez przeglądarkę oraz sieć WiFi. Oba urządzenia, czyli Android i komputer, muszą być zalogowane w jednej sieci. Później wszystko idzie z górki, bo aplikacja "prowadzi nas za rączkę" przez cały proces konfigurowania aplikacji. Ostatecznie, gdy już wszystko ustawimy według własnych wymagań, zobaczymy naprawdę ładny interfejs z najważniejszymi dla nas opcjami.

Jakie dokładnie opcje? Dzięki aplikacji możemy zdalnie m.in. zarządzać wiadomościami tekstowymi (pisać, odpowiadać, przesyłać dalej czy usuwać) w ładnym okienku czatu, dodawać/usuwać oprogramowanie, przeglądać zdjęcia z naszej galerii czy odtwarzać muzykę wprost z pamięci telefonu. Dostępne są również przeróżne statystyki oraz informacje o aktualnym stanie. Funkcjonalności jest oczywiście więcej, ale nie chce wam psuć frajdy z odkrywania kolejnych możliwości... ;-) Jak widać, aplikacja ma same zalety. Znajdą się jakieś wady? Może cena? Nie! Aplikacja jest w pełni darmowa i prawdopodobnie jej status nie zmieni się w ciągu najbliższych dni.