MójDroid.pl

FLUD, ładna alternatywa dla popularnych czytników RSS

2011-11-28
|
Damian P.

Klasyczne czytniki RSS już na dobre odeszły w zapomnienie. Dziś zamiast dużej ilości tekstu wolimy jeden obrazek, który wprowadzi nas do całego artykułu, oraz skromny tytuł - nawet nie pełny, co by dużo miejsca nie zajmował. Tak w skrócie wyglądają popularne mobilne aplikacje do śledzenia kanałów z aktualnościami. Dodatkowo, często między poszczególnymi komórkami z wiadomościami zobaczymy również reklamy. Ostatecznie aplikacja jest kolorowa, ciągle zapełniona i ciężka... Taką drogą zdaje się nie podążać FLUD, czyli dobra alternatywa dla Pulse i Taptu.

Czym szczególnym wyróżnia się FLUD od dwóch gigantów? Przede wszystkim sposobem zarządzania wyglądem - oczywiście wszystkie trzy starają się przekazać jak najwięcej treści, ale FLUD robi to najprzyjemniej. Przykładowo, w zależności od tematyki, kolorystyka aplikacji się zmienia. Boksy z wiadomościami są większe, przez co widzimy co prawda mniej, ale wyraźniej poszczególne pola. Podglądy artykułów również (moim zdaniem) wyglądają najlepiej we FLUDzie. Wystarczy porównać te trzy aplikacje aby zrozumieć o czym mówię:

Różnica jest widoczna. Oczywiście, dla wielu z was może być to wada, zawsze jednak macie wybór między tymi trzema czytnikami. Swoją drogą - twórcy FLUD właśnie tą aplikacją wygrali konkurs na ładne UI. Widocznie coś w tym jest. Z pozostałych funkcjonalności - FLUD wspiera konta Google Readera, zakładki, dzielenie się wiadomościami w sieciach społecznościowych, grupowanie tematyczne kanałów (świetnie to tutaj wygląda!) czy pobieranie treści do własnego szablonu.