MójDroid.pl

Więcej map w nowych mapach Google - od dziś nawiguj również w budynkach

2011-11-30
|
Damian P.

Wczoraj mobilne Google Maps obchodziło swoje szóste urodziny. Z tej okazji ekipa odpowiedzialna za rozwój aplikacji zaprezentowała nową wersję, tym razem oznaczoną numerem 6.0. Wraz z prezentacją kolejnej wersji, Google wprowadziło nowe funkcje w swoim produkcje. Największe wrażenie zrobiła nawigacja w budynkach, do których Google ma dostęp (muzea, lotniska etc) oraz całkowicie odmieniona szata graficzna aplikacji na Androida. Zmiana wyglądu programu została prawdopodobnie wymuszona przez ostatnią aktualizację systemu - Google Maps 6.0 wprowadza charakterystyczne elementy z ostatniej wersji zielonego systemu. Od teraz, w górnej części aplikacji znajduje się pasek nawigacyjny, który pozwala nam w szybki sposób zmieniać usługi dostępne w mapach Google. Opcje, które znajdowały się w tym miejscu w starej wersji, od teraz widoczne są w dolnej części aplikacji.

Jednak to nie menu jest największą innowacją Map 6.0. Nowe Google Maps zadziwia głównie nowymi mapami, które od teraz będą dostępne również w publicznych budynkach. Gdy odpowiednio powiększymy mapy miasta, powinniśmy zobaczyć dokładne plany niektórych lokalizacji. Nowa funkcjonalność wygląda świetnie i zdaje się spełniać swoje zadanie w stu procentach. Oczywiście działa wyszukiwanie przez moduł GPS, a barometr dodawany ostatnio do każdego urządzenia nareszcie znalazł swoje zastosowanie (pozwala szybko oszacować wysokość, a więc piętro na którym się znajdujemy).

Kolejna zmiana dotyczyła Places, czyli Googlowej wyszukiwarki POI. Od dziś w tym miejscu zauważymy również polecane lokalalizacje obok nas jak i w mieście, w którym przebywamy. Funkcjonalność o tyle przydatna, że nie są wczytywane żadne mapy a tylko nagłówek z miejscem, które znajduje się gdzieś blisko. Więc jeżeli używamy pakietu danych, nowe Mapy pozwolą nam oszczędzić nieco transferu.