MójDroid.pl

Podobają Ci się promocje w Android Market, ale nie możesz z nich skorzystać? Krótki poradnik jak kupować aplikacje z kartą prepaid

2011-12-08
|
Damian P.

Androidowe promocje będą trwać jeszcze kilka dni. Okazje, które możemy w tym czasie "złapać, są naprawdę rewelacyjne. Szkoda było by, gdyby taka szansa na zakup oryginalnych aplikacji przeszła nam koło nosa przez głupi brak karty kredytowej lub płatniczej. Z drugiej strony, podawanie swoich danych do pieniędzy, na które ciężko pracujemy, w miejscu z którego skorzystamy tylko raz (albo wiązanie się z bankiem na nową kartę) wydaje się po prostu głupie i ryzykowne. Jak poradzić sobie z  tymi problemami i cieszyć się legalnymi programami?

Oprócz kart kredytowych i płatniczych, na rynku bankowości (chyba tak to się nazywa) istnieją również karty prepaid. Swoim działaniem przypominają one całkiem popularne umowy z operatorami - dostajesz kartę, możesz z niej korzystać, ale środków masz tyle ile sam dodasz. Tutaj jest podobnie, z tą różnicą, że nie dostajemy do rąk plastikowego prostokąta a jedynie jej internetowy odpowiednik. W taki sposób, w pół godziny, możemy założyć konto internetowe prepaid, które będzie nas kosztowało tyle, ile sami do niego włożymy. Jeżeli nadal będziemy się bać o bezpieczeństwo czy dodatkowe opłaty, konto po prostu usuwamy. Możliwa jest tylko jedna opłata - aktywacyjna, znana również jako opłata za wydanie. Ta jednak nie powinna wynosić wiele. Gdzie znaleźć takie konta? W internecie, oczywiście. Przykładowo, Bank Zachodni WBK posiada w swojej ofercie takie właśnie konta, które nie zajmują nam dużo czasu. Obecnie są one wystawione na Allegro, ale z pewnością istnieje gdzieś podstrona, gdzie będziemy mogli założyć je w normalny sposób. Oczywiście, konto to działa z Android Market, więc możemy sobie spokojnie kupować przecenione pozycje. Pozostałe banki powinny oferować coś podobnego, osobiście poszukałbym w Google. Cóż więcej mogę powiedzieć... Raczej niewiele. Sami sprawdźcie, czy to działa. To was nic nie kosztuje.