MójDroid.pl

Blokada ekranu z MIUI od dziś dostępna dla każdego smartfona

2011-12-15
|
Damian P.

Jak wiecie, MIUI uważam za najlepszą modyfikację Androida jaka do tej pory powstała. Żadne inne oprogramowanie nie jest tak dobrze wykonane i funkcjonalne jak właśnie to z chińskiego odpowiednika. Można co prawda spierać się czy jest to kalka iOS (a po części jest), ale mi osobiście to nie przeszkadza - ekipa z MIUI.com wykonała kawał dobrej roboty, przez co nasz stary i szary Android może zmienić się w coś naprawdę ciekawego. Jeżeli więc jeszcze nie przekonaliście się co tej modyfikacji, to dziś macie do tego świetną okazję - drużyna odpowiedzialna za rozwój MIUI wydaje dziś swoje ostatnie (większe) usprawnienie - blokadę ekranu - w postaci pliku instalacyjnego!

Czemu tak zachwycam się tą modyfikacją? Cóż... Napisałem o tym wyżej, ale jeżeli nadal nie rozumiecie o co chodzi, to spójrzcie na wideo promujące wcześniej wymienioną blokadę ekranu:

Jak widać, jest to coś bardzo oryginalnego. Kilka osób potrafiło prostą blokadę zmienić w coś wspaniałego, co będzie zarazem cieszyć oko jak i zaskakiwać funkcjonalnością. Takie zabezpieczenie możemy dostosować według własnego uznania - w końcu nie każdemu podobają się standardowe paski, które musimy przeciągać od lewej strony do prawej - co jest bardzo dużym plusem. Zresztą... Całe MIUI zachowuje się podobnie, powyższy lockscreen jest tego najlepszym przykładem.

Jeżeli interesują was podobne wynalazki, również w formie pojedynczych plików APK, to zachęcam was do sprawdzenia równie ciekawych aplikacji od "GO Team". Ich aplikacje są bardzo podobne do tych użytych właśnie w MIUI, z tą różnicą, że nie są tak dobrze wkomponowane w system jak oryginał. W końcu trudno jest przystosować aplikację na kilkaset urządzeń z Androidem.

Tak więc niezależnie od opinii na temat tej modyfikacji, od dziś możemy cieszyć się prawdopodobnie najlepszą blokadą ekranu jaka do tej pory powstała. I to za darmo!