MójDroid.pl

GTA III - kolejny hit, który może przeżyć swoją drugą młodość

2011-12-15
|
Damian P.

Jeszcze przed chwilą narzekałem na małą ilość klasyków widocznych w Android Market, a już teraz widzę nowe tytuły trafiające do naszego sklepu. GTA III na Androida, zapowiadane wszędzie gdzie się dało, od dziś będzie dostępne dla każdego do pobrania za marne 17 złotych z groszami. Więcej mówić nie trzeba, bo klasyka od Rockstar Games zna każdy z nas. Powinniśmy więc się cieszyć, prawda? No właśnie niekoniecznie...

Jak pewnie wiecie, wydanie gry czy aplikacji na Androida nie jest czymś łatwym. Zanim zaczniemy pisać pierwsze linijki kodu, musimy pamiętać o fragmentacji, która będzie nas dręczyć na każdym kroku. Urządzenia dostępne w sklepach, pomimo podobnych podstaw, potrafią różnić się od siebie w każdym elemencie. Efekty zauważymy w codziennym życiu, choćby właśnie na przykładzie GTA III, które nie jest dostępne dla każdego. Wśród szczęśliwców znajdziemy m.in. posiadaczy HTC Desire Z, Motoroli Milestone, HTC Sensation, Motoroli XOOM a nawet marnego Huawei U8500, natomiast użytkownicy Galaxy Nexusa czy nowych Samsungów muszą obejść się smakiem (przynajmniej w niektórych krajach i wersjach). Wsparcie z pewnością zostanie dodane, ale kiedy tego nie wiemy.

Sama gra, względem oryginalnej wersji, dostała małego zastrzyku nowych sił i możliwości. Zmienione zostały modele na zdecydowanie lepsze, dźwięki i głosy postaci zostały nagrane od nowa, tekstury poprawiły swoją jakość a niektóre z urządzeń z Androidem zyskały wsparcie dla kontrolerów i klawiatur. Całość oczywiście świetnie współgra z dotykowym wyświetlaczem, który całkowicie nie przeszkadza w tym tytule. Czasami nawet lepiej sprawdza się dotyk, niż kontroler czy klawiatura od komputera.

Całość "daje radę" - gra wciąga i sprawia dobre wrażenie. Z pewnością będzie to jeden z hitów tego miesiąca, a może i roku.