MójDroid.pl

[7zł] Lucent Lock Screen - pomocna blokada ekranu

2011-12-22
|
Damian P.

Jakiś czas temu mówiłem wam o blokadzie ekranu od twórców MIUI, która pojawiła się w Android Market w postaci aplikacji dostępnej dla każdego. Blokada spodobała się wielu osobom, ale wiele funkcji w tym programie zostało usuniętych z powodu braków Androida. I tak na przykład występowały problemy z dodaniem widgetów, które prawdopodobnie są największą zaletą tej aplikacji. Jeżeli czujecie się oszukani i szukacie alternatywy, która zapewni wam to co najważniejsze - funkcjonalność - to mam coś dla was :-) .

Lucent Lock Screen to blokada ekranu bazowana na ostatnim wydaniu Ice Cream Sandwich. Jak wiecie, w Androidowym oryginale widzimy kłódkę oraz dwie opcje - włączenia aparatu oraz odblokowania urządzenia. Twórcy opisywanej dziś aplikacji poszli za tym ciosem i rozwinęli nieco przydatność tego elementu. I w taki sposób przy wybudzeniu telefonu możemy widzieć informacje pogodowe, opcje do włączenia odtwarzacza czy zakładki, w których szybko stworzymy alternatywne blokady. Jednym słowem - super! Wszystko oczywiście w stylu ostatniego Androida.

Aplikacja zrobiła na mnie duże wrażenie. W ustawieniach programu, tam gdzie edytujemy wygląd blokady, mamy dostępne naprawdę mnóstwo opcji. Możemy dodać wszystko, zaczynając od zwykłego teksu, przechodząc przez baterie i przełączniki a na facebookach i odtwarzaczach kończąc. Każdy z dodaktów świetnie współpracuje zarówno z tabletami jak i smartfonami. Przykładowo, możemy dodać czytnik RSS i w zależności od naszego urządzenia zobaczymy tam więcej lub mniej treści. 

Trudno mi jest wymienić wszystkie funkcjonalności tej aplikacji. Spójrzcie zatem na przykładowe konfiguracje:

Aplikacja kosztuje 7 złotych w Android Market.