MójDroid.pl

Cyanogen pracuje nad własnym odtwarzaczem muzyki. Beta wkrótce w Markecie

2012-01-17
|
Damian P.

Standardowa aplikacja do otwarzania muzyki w Androidzie jest całkiem niezła - od wersji 2.3 nasz "player" posiada wsparcie sprzętowe dla procesorów dźwięku, dostępne są różne equalizery i filtry a na dodatek całość wygląda całkiem dobrze. Jedynie standardowy widget zostaje w tyle, bo nie należy on do najlepszych. Zatem z pewnością dobrą wiadomością dla słuchająch muzyki z telefonu będzie fakt, że twórca CyanogenModa tworzy własną wersję odtwarzacza wbudowanego w nasz system. I wygląda on bardzo dobrze! Chętni powinni już wyczekiwać na działającą betę w Markecie. 

Nowy odtwarzacz będzie dostępny w najnowszym wydaniu CyanogenModa (z numerkiem 9), więc jeżeli chcecie pobrać plik .apk z instalką, to wcześniej musicie posiadać Androida w wersji co najmniej 4.0. Inaczej aplikacja się nie zainstaluje. Ale szczerze, to nawet dobrze - Cyanogen zaczyna dbać o spójność swoich projektów i jeżeli chce być  najlepszy, to musi wprowadzić  pewne warunki.

Nowa aplikacja wygląda i sprawuje się świetnie. Program (jak i widget - nareszcie dobry!) idealnie pasuje do stylu Ice Cream Sandwicha - całość z pewnością czerpie garściami z rad podanych przez Googlea na ich specjalnej stronie. Dodano również niezłe sterowanie na pasku powiadomień oraz na blokadzie ekranu. To wszystko oczywiście za darmo.

Są też i wady - w porównaniu do oryginalnego odtwarzacza, mod Cyana nie pozwala odtwarzać muzyki z chmury. Dla nas jednak to mała wada, bo ta usługa jest w naszym kraju zablokowana. A raczej nie zapowiada się na jej wprowadzenie. Pojawiają się również błędy, ale teamowi Cyana można je wybaczyć - w końcu to beta.

Aplikację pobierzecie wkrótce z Android Marketu.