MójDroid.pl

Samsung Galaxy S otrzymuje wsparcie dla trybu Host USB!

2012-01-19
|
Damian P.

Samsung Galaxy S to jeden z najpopularniejszych smartfonów z Androidem - zarówno wśród użytkowników jak i osób, które lubią modyfikować oprogramowanie. Sprzęt ten nie jest już młody, bo ma za sobą dwa dobre lata, ale nadal cieszy się bardzo dużą popularnością. Sądzę nawet, że jego następca nie jest tak popularny jak Galaxy S w tej chwili. Pomimo porzucenia wsparcia przez producenta, tysiące fanów na XDA nadal starają się wyciągnąć jak najwięcej z jego wnętrza. Ostatnim owocem długich prac jest tryb Host USB! Tak, dobrze czytacie - po kilku modyfikacjach do pierwszego Galaxy S podepniecie każde urządzenie pod USB. I będzie ono działać!

Autorem modyfikacji jest użytkownik sztupy, pewien Węgier zakochany w Samsungu i9000. Dzięki niemu przyszli i obecni posiadacze Galaxy S mogą podłączyć pendrive czy dysk do urządzenia, a ten zostanie rozpoznany. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w odpowiedni adapter za kilka złotych. Całkiem jak w drugiej odsłonie topowego modelu.

Modyfikacja jest oparta na nieoficjalnym wydaniu Ice Cream Sandwicha przygotowanego przez grupę Teamhacksung. Do obsługi tego trybu wymagany jest specjalny kernel, więc jeżeli chcecie używać tej funkcjonalności, to musicie pożegnać się z ROMami takimi jak Cyanogen czy MIUI. Coś za coś. 
Kolejną wadą jest jakość samej modyfikacji - obecnie w pełni działają tylko pamięci, myszki i klawiatury mają problem z działaniem. W przyszłości z pewnością będą działać, ale wymaga to czasu.

Innym problemem jest sam adapter - samo podłączenie specjalnego kabelka nie wystarczy. Dodatkowo będziemy potrzebowali zewnętrznego zasilania, bo sam telefon nie dostarczy energii poszczególnym urządzeniom.  Na szczęście w sprzedaży są specjalne kabelki (w kształcie litery Y), które umożliwiają taką zabawę bez używania lutownicy.

Jak widać, użyteczność tej modyfikacji jest wątpliwa. Wymaga ona od nas wielu poświęceń, ale w zamian nie otrzymamy nic szczególnego bo nadal wiele rzeczy nie działa. W przyszłości jednak może się to zmienić, bo podobnego odkrycia dokonano już wcześniej na przykładzie HTC Desire i Google Nexusa One