MójDroid.pl

Brakuje Ci kont użytkowników w Androidzie? SwitchMe idealnie wypełnia tą lukę

2012-01-27
|
Damian P.

Smartfony od początku nastawione są na użytkowanie przez jedną osobę. Nic w tym dziwnego, bo przecież jest to jedna z osobistych rzeczy, więc o ewentualny dostęp innych osób do naszej zabawki powinniśmy martwić się sami. Jednak przed stworzeniem Androida istniały inne systemy, które z tym problemem potrafiły sobie poradzić. Inna sprawa, że palmtopy były obecne w rękach pracowników a rozrywki w wydaniu mobilnym praktycznie nie było. Jednak teraz to telefon zastępuje nam komputer i organizer, więc tak wcześniej czy później zamienimy go w maszynę do biznesu tracąc na zabawie. SwitchMe od Fahrbot Mobile rozwiązuje ten problem dodając konta znane nam z "dużych systemów" do naszego Androida!

Tak, dobrze myślicie - po instalacji aplikacji będziecie mogli w bezproblemowy sposób rozwiązać problem "dwóch światów". SwitchMe pozwala stworzyć profile, które będą zarządzać naszymi danymi. Oczywiście w odpowiedni, oddzielny sposób, dzięki czemu praca nie wtargnie do naszego osobistego światka. 

Na stronie aplikacji autor informuje nas, że program pozwala nam zalogować się do kilku instalacji Androida - podobnie jak na komputerze PC. Brzmi dziwnie, ale znamy chociaż sens aplikacji. Czytamy dalej i dowiadujemy się, że wszystkie nasze dane są zapisywane w specjalnym pliku, który w zależności od profilu staje się aktywny. Zasada działania podobna do plików .zip/.rar, jak zauważyliście.
Kolejne linijki tekstu w opisie informują nas o zaletach programu. I na przykład dzięki tej aplikacji możemy stworzyć oddzielne profile, które będą nam służyć do testowania programów czy dbania o pracę na baterii. Pomysłowe powiem szczerze i o takim przeznaczeniu tego programu nie pomyślałem

Podsumowując - program posiada jedną funkcjonalność, ale spełnia ją w 100%, dokładnie tak jak się tego spodziewamy. Osobiście jednak wątpię w jego nadzwyczajne zdolności, bo przecież Android nie jest przystosowany do obsługi wielu kont czy instalacji. Zatem mogą wystąpić problemy (autor informuje o kilku, jak długi czas pierwszego uruchomienia), które ostatecznie sprawią, że stracimy wszystkie zapisane dane. Jednak to tylko moje zdanie i mogę się mylić, bo sama aplikacja wygląda naprawdę porządnie.