MójDroid.pl

Galaxy Defenders i Snake '97 - klasyki w nowoczesnych odsłonach

2012-02-03
|
Damian P.

Większość z was pewnie uważa, że najlepsze gry to te powstałe kilkanaście lat temu, kiedy liczyła się rywalizacja i zabawa a nie grafika z różnymi dodatkami. Większość takich tytułów dziś określamy mianem klasyków i pomimo starań wielu producentów, staruszków nadal nikt nie może pobić. Daleko nie trzeba szukać - każdy świetnie się bawił przy Mario, przeróżnych Space Shooterach czy Snake'u z Nokii. I to właśnie te dwa ostatnie tytuły doczekały się wskrzeszenia na Androidzie - do Marketu trafiły naprawdę dwie dobre gry, które chociaż nie szokują grafiką, to da się przy nich nieźle bawić!

Galaxy Defenders to klasyczny Space Shooter, czyli gra gdzie poruszamy się statkiem w pozycji poziomiej - od lewej do prawej. Naszym zadaniem jest dotarcie do końca mapy, gdzie zazwyczaj czeka na nas boss. Po drodze spotykamy różne przeszkody - od kamieni po obce statki - i urozmaicenia, takie jak na przykład nowe bronie czy ochrona. Klasyka, wiele tłumaczyć nie trzeba. 
Cała gra wygląda świetnie - nie dodano tu zbyt wielu "bajerów", bo tylko statki wyglądają tu na odmienione (zazwyczaj były one dwuwymiarowe), przez co gra nie traci swojego uroku. Niestety - jednocześnie oznacza to, że gra szybko nam się znudzi. Widać tutaj brak urozmaiceń i fabuły... Coś za coś.

Drugi tytuł, czyli Snake '97, swoim wyglądem i zachowaniem bardzo przypomina oryginał. Uruchamiając aplikację najpierw zauważamy ogromne, zielone klawisze, które zajmują większość miejsca na wyświetlaczu. Dopiero po chwili dostrzegamy mikroskopijny wyświetlacz, na którym odbywa się główna gra. Całość jest niesamowicie klimatyczna i naprawdę trudno znaleźć w Markecie lepszy "port" tej gry.
Szkoda tylko, że jest to wirtualna Nokia - wyświetlacz nie zastąpi nam tych starych klawiszy jak i odporności, którą tamte urządzenia posiadły...