MójDroid.pl

Transparent Screen - idealna aplikacja dla lubiących podróżowanie pieszo ze smartfonem w ręku

2012-02-07
|
Damian P.

Trwa zima, więc z oczywistych względów odpada używanie smartfona na zewnątrz ciepłego budynku. Istnieją jednak pewne zawody (ale może być to również nasza własna chęć), które zmuszają nas do bieżącego monitorowania sytuacji, co wiąże się z bardzo częstym korzystaniem ze swojego asystenta. Dla takich osób powstała anglojęzyczna aplikacja o nazwie "Transparent Screen", która umożliwia nam jednoczesne korzystanie z telefonu jak i monitorowanie sytuacji na... drodze, lub częściej - chodniku. A w zimie jest to ważne, bo śliskie i niebezpieczne miejsca zdarzają się w tej porze roku bardzo często.

Oczywiście sytuacja przedstawiona wyżej jest tylko malutkim (jak dla kogo) wyolbrzymieniem, ale taka sytuacja najlepiej przedstawia sens tej ciekawej aplikacji. Program, podobnie jak niektóre klawiatury czy tapety, posiada funkcjonalność, która umożliwia nam obserwowanie obrazu z aparatu fotograficznego na wyświetlaczu naszego telefonu przy jednoczesnym używaniu ulubionych aplikacji. Jeżeli więc nie wypuszczamy telefonu z ręki, to Transparent Screen może być dla nas przydatny.

Oczywiście długie używanie tego typu programów wiąże się z pewnymi skutkami - najbardziej oczywistym i bolesnym jest ten z baterią. Ciągłe przesyłanie obrazu z oczka aparatu wiąże się z ogromnymi stratami "procentów" akumulatora, więc po chwili może się okazać, że nasz telefon nie żyje... Z wyczerpania oczywiście.
Kolejny problem to prędkość działania samych programów czy użyciu sztuczki takiej jak ta - rejestrowanie i ustawianie obrazu w dużej rozdzielczości powoduje pojawieniem się przycięć, które mogą być bardzo uciążliwe na co dzień.  

Jak widać, wady są poważne. Ja osobiście polecam chowanie telefonu do kieszeni, ale z drugiej strony obecne telefony oferują tyle ciekawych możliwości, że chcemy z nich cały czas korzystać! ;-)