MójDroid.pl

PKT proponuje własny przewodnik turystyczny po Polsce - Welcome2Poland

2012-02-20
|
Damian P.

Aplikacji turystycznych w Android Markecie znajdziemy całkiem sporo. W końcu w naszym sklepie istnieje specjalna kategoria, gdzie mogą trafiać aplikacje związane tematycznie z podróżowaniem - zaczynając od map a kończąc na całych nawigacjach. Jednak zdecydowana większość tych programów jest przeznaczona na rynek światowy, więc oznacza to, że większości z nas aplikacja będzie nie przydatna, bo jej baza nie zawiera nic konkretnego. Problem ten zauważył Polski portal PKT.pl, który przygotował (moim zdaniem) świetną aplikację do podróżowania po Polsce - zarówno dla nas, mieszkańców, jak i przyszłych turystów. 

Pierwszą cechą, która  rzuca się w oczy, jest dostępność języka Angielskiego w aplikacji. Taki dodatek z pewnością będzie przydatny dla zagranicznych gości, którzy planują wybrać się w podróż po naszym kraju. Dotychczas nasi rodzimi programiści nie zauważali tego problemu, ale z drugiej strony przecież nie istniały aplikacje tak dobre jak ta. A pozostałe programy język Angielski już miały. Oczywiście aplikacja jest również dostępna w naszym rodzimym języku.

Jednak to nie język jest najważniejszy w tym programie. Głównym celem Welcome2Poland jest pokazanie najciekawszych miejsc w naszym kraju. Można się zastanawiać po co nam to skoro dostępne są inne programy o podobnej tematyce, a sama aplikacja od PKT składa się z punktów POI dostępnych w Google Maps. Cóż... Prostej odpowiedzi nie mam, na myśl przychodzi mi jedynie obecność wszystkich funkcji w jednym miejscu.
Z pomocą przychodzi nam jednak prosty poradnik, który jest obecny przy pierwszym uruchomieniu programu - w nim dowiadujemy się między innymi o funkcji pobierania danych do trybu offline, obecności listy taksówek i punktów WiFi czy - najciekawszej według mnie funkcji - polecania najciekawszych miejsc niedaleko nas.

I właśnie ze względu na tą funkcję warto pobrać ten program. „Zainspiruj mnie” (bo tak nazywa się ten dodatek) – poda nam codziennie inspiracje dla każdego turysty, gdzie dowiemy się "dokąd pójść, co zobaczyć, co zjeść…". Ciekawe. Mi po wybraniu tej funkcji (przycisk widoczny jest w górnym, prawym rogu aplikacji) poleciło skosztowanie Oscypka :-) Sami widzicie, że jest to całkiem trafna podpowiedź. 

Podsumowując jednym zdaniem - program jest naprawdę warty polecenia, nawet pomimo tego, że dubluje niektóre funkcje dostępne w Google Maps. Są tu jednak obecne dodatki, na które warto poświęcić kilka kilobajtów pamięci.