MójDroid.pl

Android Design otrzymuje aktualizację - szablony Ice Cream Sandwicha dostępne dla każdego w kilku formatach!

2012-03-02
|
Damian P.

Jakiś czas temu Google zaprezentowało światu nową podstronę, na której twórcy Androida pokazywali jak należy tworzyć spójny wygląd dla całego systemu. Specjalną sekcję zadedykowano każdemu, kto tworzy aplikacje na Googlowy system i całość wyszła naprawdę dobrze, bo zarówno graficy jak i programiści dobrze wyrażali się o pomyśle giganta. Zabrakło jednak pewnego szczegółu - każda z podstron Android Design zawierała wskazówki jak należy tworzyć programy, jednak twórcy nie postarali się o przykłady dostępne dla pobrania. Na szczęście prace nadal trwają, a dziś strona dostaje aktualizację, w której znajdziemy właśnie nowe dodatki dostępne do pobrania dla każdego!

Nowa kategoria nazwana została "pobieralnią", i jak można się domyślać - zawiera elementy, które możemy pobrać na nasz komputer. Nie jest tego wiele, ale zawsze lepsze to niż nic.

Specjalna sekcja zawiera cztery elementy, w każdym z nich możemy coś pobrać. Na nieszczęście programistów, każda z części dotyczy grafiki. Z jednej strony nie powinno nas to dziwić (bo strona pokazuje głównie wskazówki dla wyglądu), z drugiej jednak oficjalna dokumentacja Google'a z nowymi elementami w ICSie nie należy do najbardziej rozbudowanych. Szkoda... Z czasem może jednak się to zmieni.

Wracając jednak do aktualizacji - dodane szablony wyglądają naprawdę dobrze. Pomyślano o każdym elemencie, o którym programiści jak i graficy muszą pamiętać na codzień. Znajdziemy tu zarówno przyciski jak i większe elementy systemu, całość posegregowana tak, abyśmy nie musieli szukać pasujących elementów (np ikonki są obok belek).
Co prawda podobne szablony były już dostępne wcześniej, jednak te od Google można traktować jako oficjalne podstawy. Dodatkowo, oprócz jednego pliku dla Photoshopa znajdziemy tu kilka formatów, z których możemy dowolnie skorzystać. 

Specjalna kategoria znajduje się w tym miejscu.