MójDroid.pl

Kickstarter - biblioteka pomysłów dla Androidowych gadżetów

2012-04-11
|
Damian P.

Android niestety nie może pochwalić się zbyt wieloma akcesoriami - w tej dziedzinie zdecydowanie prowadzi Apple, gdzie możemy znaleźć praktycznie wszytko dla swojego urządzenia. Oczywiście, nie jest wcale tak, że kompletnie nic nie mamy. Powiększone baterie, przejściówki, huby i klawiatury są dostępne do każdego modelu, czasem nawet trafimy na zegarki, które możemy podłączyć po bluetooth do naszego smartfona. Nadal jednak jest to nic - sprytnie zauważyli to przedsiębiorczy użytkownicy, którzy postanowili wykorzystać lukę i zbudować własne gadżety. Zanim jednak trafią one na taśmę produkcyjną, potrzebują sporego wsparcia finansowego. Nie ma jednak nic za darmo, więc w zamian możemy otrzymać całkiem niezłe dodatki...

Kickstarter to portal, na którym różni artyści mogą dodawać swoje pomysły na projekty. Nic szczególnego, jednak strona ta specjalizuje się w zbieraniu budżetu na praktyczne zrealizowanie idei. Jeżeli zbiórka się nie uda, to datki są zwracane. W innym wypadku, twórca dostaje wsparcie i może zaczynać pracę. Proste.

Jakie obecnie pomysły możemy znaleźć na tym amerykańskim portalu? Ano całkiem dobre.

 

E-paper watch - zegarek EINK

Pierwszy pomysł, który wpadł mi w oko.
Kojarzycie popularne czytniki Kindle? Posiadają one specyficzną technologię wykonania wyświetlacza, która idealnie nadaje się do czytania przeróżnych tekstów. EINK dodatkowo nie męczy oczu, oferuje długą żywotność na baterii i - jak można się tego spodziewać - świetnie renderuje tekst, który jest bardzo dobrze widoczny nawet w ostrym słońcu. Materiał idealny na zegarek, bo ten nie musi pobierać dużo energii a na zewnątrz powinien być jak najlepiej czytelny... Na dodatek całość dobrze wygląda.

Więcej tutaj.

 

Oddwerx - robot... z Androida

Bug droid, czyli maskotka systemu Android to zielony robot - każdy to wie. Dlatego pomysł na zbudowanie prawdziwego "mechanicznego człowieka" opartego na naszym systemie nie wydaje się głupi, a wręcz oba pomysły wypełniają się wzajemnie. Oddwerx co prawda w zamiarach nie ma zamiaru zbudowania człeko podobnego robota, ale pomysł nadal wydaje się całkiem sympatyczny - przy wsparciu projektu mamy otrzymać podwozie na wzór czołgu oraz aplikację, dzięki której będziemy mogli zdalnie kontrolować nasze wsparte dzieło. Jeżeli idea wypali, to będzie to całkiem sympatyczna zabawka!

Więcej tutaj.

 

Droidalyzer - alkomat dla smartfona

Bardzo użyteczny pomysł, przynajmniej dla często spożywających alkohol. Droidalyzer to nic innego jak prosty alkomat, który przez bluetooth łączy się z naszym smartfonem aby przesłać pobrane od nas dane. Na telefonie, po prostej obróbce i analizie, poznamy wynik naszego upojenia. Świetne, prawda? Szkoda, ze to tylko projekt... Ale kto wie, może w przyszłości na allegro zobaczymy coś podobnego.

Więcej w tym miejsu.

 

Takich pomysłów jest zdecydowanie więcej. Warto im poświęcić chwilę czasu, nawet jeżeli nie zamierzamy niczego wspierać. Można przynajmniej spojrzeć na kreatywnych ludzi, którzy mają pomysł na umilenie życia, a być może coś nam się spodoba na tyle, że jednak zdołamy wpłacić chociaż dolara. ;)