MójDroid.pl

Złotówki dla programistów w Google Play już oficjalnie.

2012-04-12
|
Damian P.

Android Market po raz kolejny otrzymuje aktualizację, która jest ważna szczególnie dla nas - Polaków. Po przymiarkach do możliwości sprzedaży aplikacji przez naszych programistów i zmiany nazwy na Sklep Play, dziś Google informuje o wprowadzeniu złotówki jako domyślną walutę dla Walleta.

Wiadomość ważna, bo przy programach sprzedawanych przez naszych twórców nie będziemy ofiarami przelicznika z dolarów, a ten czasami potrafi być okrutny - no, przynajmniej dla naszego portfela. Dodatkowo, prawdopodobnie obniży to dolną granicę dla cen programów, umożliwiając ich sprzedaż za 99 groszy. Ale tego nie jestem pewien, zresztą Google pewnie też nie, bo oprócz prostego maila z aktualizacją twórcy Androida więcej szczegółów nie zdradzają.

Programiści czy chcą czy nie, muszą zgodzić się na nowe warunki - jeżeli waluty nie zmienimy do 26 Kwietnia, to Google zrobi to za nas. Ruch dobry, w końcu możemy liczyć na normalne warunki w Sklepie Play. Teraz tylko pozostaje nam poczekać na wprowadzenie filmów i księgarni od Google, ale na to póki co się nie zanosi...