MójDroid.pl

Zaczynasz programować na Androida, a nie masz sprzętu? Sony Ci pomoże - z nowym, darmowym programem partnerskim

2012-04-19
|
Damian P.

Każdego dnia do Android Marketu... Tfu! - Google Play, przybywają nowi programiści. Tworzenie aplikacji na system od Googlea jest całkiem przyjemne, jeżeli rozumie się o co w tym wszystkim chodzi. Dodatkowym atutem takiego dołączenia jest fakt, że tworząc dobre jakościowo oprogramowanie można całkiem nieźle zarobić. Dla początkującego istnieje więc tylko jeden problem - jak zapewnić sobie testowanie aplikacji? Dotychczas żaden producent nie wyszedł z inicjatywą programu partnerskiego, który za darmo na pewien okres pozwalałby nam wypożyczyć urządzenie - do dziś. Sony wychodzi przed szereg i jako pierwszy producent tworzy takie rozwiązanie! 

Oferta skierowana jest głównie do mieszkanców Ameryki i Kanady, nie istnieją jednak przeszkody w sprowadzeniu jednego smartfona dla siebie. Jak wcześniej pisałem, takie wypożyczenie jest w pełni darmowe, my mieszkańcy Europy jednak prawdopodobnie będziemy musieli opłacić koszt wysyłki. Nadal jednak jest to całkiem niezła propozycja.

Co możemy wybrać? Praktycznie każdego smartfona z zeszłego roku, od Xperii Active, przez Mini i Play aż do Arc S. Szkoda, że nie ma tu nowej Xperii S, ale nadal lepsze to niż nic... Po zamówieniu mamy dokładnie 30 dni aby testować gry i programy, później telefon odsyłamy z powrotem.

Jak zamówić telefon dla siebie dowiecie się w notce prasowej, która została umieszczona w programistycznej części sony.com.