MójDroid.pl

Google Drive oficjalnie! Do 16 TB miejsca na twoje pliki, wraz z świetną integracją!

2012-04-24
|
Damian P.

I wykrakałem - przed chwilą pisałem o zmianach w Google, w tym o nadchodzącej usłudze o nazwie Drive, która ma być wirtualnym dyskiem na wszystkie nasze pliki. Jak Dropbox. I miliony innych serwisów, z tą różnicą, że od giganta jakim jest Google. Piszę wykrakałem, bo nowy portal startuje właśnie dziś, a pierwsze materiały promocyjne trafiły do sieci dokładnie przed chwilą! I co więcej, Drive prezentuje się wspaniale!

Pierwsza reklama dysku sieciowego skierowana jest do... programistów. Na YouTubowym kanale Google Developers dodany został filmik, który zachęca twórców aplikacji internetowych i mobilnych do korzystania z wszystkich możliwości nowej usługi. I takim właśnie sposobem zauważamy pierwsze zalety Drivea - kompatybilność z wszystkimi obecnymi dodatkami i usługami od Google, otwarte API na nowe programy i multiplatformowość. Na dodatek dochodzi synchronizacja danych i ustawień, w tym m.in. stanów gier i aplikacji. Oznacza to tyle, że twórcy Androida wprowadzają do użytku zalety nowego Marketu, które prezentowane były dosyć dawno temu. Nareeeeszcie, bo mam dość przechodzenia dwa razy tej samej gry na dwóch urządzeniach z Androidem...

Drive jest już online - dysk sprawdzicie pod tym adresem. A przynajmniej spróbujecie, bo dostać się do tego miejsca nie jest łatwo - zainteresowanie jest ogromne i wcale się temu nie dziwię. Jednocześnie ze startem internetowej wersji aplikacji, Google oferuje programy na Windowsa, Maka i - oczywiście - Androida.

Co oferuje nam gigant? Drive to 5GB pamięci na pliki, 99% uptime, integracja z Dokumentami i zadaniami oraz... plan premium, który powiększa nam pojemność dysku od 20 GB do 16 TB (oferta od 4 dolarów miesięcznie). Nieźle, jeżeli dodamy do tego wbudowaną pamięć na komputerze czy telefonie.