MójDroid.pl

Samsung przedstawia Galaxy S3, czyli... swojego Nexusa [Aktualizacja]

2012-05-03
|
Damian P.

Na dzisiejszy dzień, a raczej wieczór, czekali wszyscy fani Androida. Samsung, obecny lider sprzedaży smartfonów pod względem ilości, wprowadza na rynek następcę bardzo popularnego modelu jakim jest Galaxy S II. Przecieków i domysłów było wiele, ale trzeba powiedzieć, że naprawdę twórcom udało się zachować w tajemnicy całkiem sporo informacji bo nowy Galaxy zachwyca praktycznie pod każdym względem.

CEO Samsunga, JK Shin na każdym kroku zachwyca się nad inspiracją, jaka towarzyszyła podczas tworzenia Galaxy S3. Smartfon ten praktycznie w każdym elemencie czerpie wartości z natury - jego obudowa jest zakrzywiona, lekka, kontury i kolor przypominają morski kamyk, a obecne na przednim panelu wzmacniane szkło gorilla ma być odporne na wiele czynników zewnętrznych. Oprócz tego, wewnątrz tego telefonu znajdziemy wyświetlacz wykonany w technologii Pentile (Super AMOLED) z rodzielczością HD i rozmiarze 4.8 cala, kamerę 8 MPX z zerowym opóźnieniem przy wykonywaniu seryjnych zdjęć, czip NFC, złącze MHL, czterordzeniowy procesor oraz wiele wiele wiele więcej.

Jednak nowy Galaxy to nie tylko sprzęt - wiele zmieniło się również w oprogramowaniu. Smartfon oczywiście bazuje na Androidzie 4.0 oraz nakładce TouchWiz. Podobnie jak w poprzednich modelach tego producenta, tak i tutaj zauważymy nowe dodatki w tym elemencie systemu.
Uwagę z pewnością przyciąga S Voice - androidowa wersja asystenta głosowego SIRI, znanego z iOS. Ale oprócz reakcji na głos, nowy SVoice wraz z Smart Stay potrafi rozpoznać ruch oczu czy gesty, które wykonujemy trzymając telefon. Twórcy pokazują użyteczność tego dodatku podczas czytania książki czy oglądania filmu - gdy patrzymy na telefon, on się nie wygasi. Gdy przestaniemy, wyłączy wyświetlacz aby zachować baterię. Przy okazji, ta jest całkiem ogromna, bo posiada pojemność 2100 mAhów. To prawie tyle samo, co w Galaxy Nocie - ten ma baterię o pojemności 2500 mAhów.

Podobne wykorzystanie głosu i ruchu występuje praktycznie w każdym elemencie systemu - gdy dzwoni budzik, gdy przychodzi rozmowa, albo gdy idziemy spać... Galaxy S 3 słucha nas i reaguje. Nie musimy przy tym go dotykać, czuwa obok nas jak przyjaciel.

Ale to nie koniec rewelacji - wśród zalet nowego Galaxiego znajdziemy jeszcze bezprzewodowe ładowanie przy użyciu specjalnego akcesorium, stylus C Pen, rozbudowane opcje udostępniania przez Android Beam (S Beam) i AllShare oraz nowe huby (m.in. dla graczy, muzyczny, medyczny).

Cieszy z pewnością również obecność kart microSD, modłu LTE oraz... wczesna obecność w sklepach - do tych Galaxy S 3 ma trafić jeszcze w Maju. Kto szykuje pieniążki na ten kamyczek? :)