MójDroid.pl

Wkrótce kolejna aktualizacja sklepu Play - karty podarunkowe w drodze!

2012-08-16
|
Damian P.

Googlowy sklep Play, w którym znajdziemy między innymi gry i programy dla Androida, wkrótce otrzyma aktualizację, dzięki której my użytkownicy do rąk własnych otrzymamy to, na co ja osobiście długo czekam - karty podarunkowe. Wiadomość o tyle ciekawa, że oprócz czystego tekstu do podarowania drugiej osobie, w sklepach niedaleko nas obecne będą również... startery (czy jak kto woli - zdrapki) z podarunkową, Playową walutą. A dowody na taką sytuację są dwa, jeden czysto "sprzętowy", drugi programowy.

W AppStore funkcja podarowania komuś gry zawsze mi się podobała - w ten sposób można organizować proste konkursy, tworzyć wyprzedaże (jak Humble Bundle, tyle że zamiast kwoty jest gra) oraz oczywiście, dbać o swoje bezpieczeństwo, bo przecież nie musimy łączyć swojej karty z Googlem aby taki kod zrealizować. Noi możemy naszym bliskim dać kodzik, aby Ci skorzystali z wybranego produktu. Możliwości jest wiele i każda z nich ma zalety dla obu stron, zarówno obsługującego (Google) jak i tego, kto kod wypożycza (nas).

Dlatego właśnie karty są ważne i ciekawe. Ich obecność została potwierdzona przez różne Androidowe media w internecie. Najpierw pojawiło się zdjęcie takie jak powyżej, pokazujące nam obecność typowych, papierowych starterów z wybraną kwotą. Nie jest to może najpiękniejsze opakowanie na świecie, ale w końcu nikt nie sądzi, że prosty kartonik będzie wart więcej dolarów niż sam pozwala zrealizować. Taki dodatek każdy z nas pewnie spotka w sklepie, gdzie czarny kwadracik z logiem Play będzie dostępny do zakupienia przy kasie. Proste i przyjemne, bez zbędnych ceregieli.

Drugi dowód nie został masowo potwierdzony, ale wygląda na to, że i on jest prawdziwy. Mianowicie, w kilku krajach jeżeli skorzystamy z odpowiedniego adresu www i otworzymy go na Androidzie, zobaczymy taki wynik:

Informację o tym, że kupony nie są jeszcze dostępne w danym kraju. Ale kiedyś będą. 

Osobiście mam nadzieję, że wersja z dolarami nie będzie jedyną na rynku i u nas w Polsce będzie również możliwość zrealizowania kodu. W końcu my też musimy coś z tego sklepu mieć, same gry i programy dawno się nam już przejadły...