MójDroid.pl

Porównanie: Odtwarzacze muzyki , MP3

2010-09-17
|
Damian P.

Odtwarzaczy muzycznych w markecie jest sporo, więc nie jeden z was mógłby się pogubić. Więc, który będzie najlepszy dla ciebie? Zapraszam do mojego przeglądu odtwarzaczy muzycznych, mp3 ( i nie tylko :)) Kliknij w więcej!

Meridian Player Conservative

Bardzo rozbudowany odtwarzacz, ale za to brzydki. Ma możliwość wyszukiwania tekstów piosenek, subtytułów, obsługuje gesty, posiada edytor tagów ID3, można w nim ustawić jak bardzo lubimy dane piosenki i kilka innych funkcji. Możliwe jest także tworzenie backupów tego odtwarzacza w aplikacji MyBackup co może być plusem dla tych, którzy często grzebią w swoich androidach :) Posiada oprócz tego odtwarzacz wideo, oraz wersję - bez aktualizacji, przetestowaną. Wersja Conservative to wersja, która otrzymuje z gamy 3 odtwarzaczy najwięcej "aktualności". Do plusów należy jeszcze doliczyć możliwość wyboru folderów, z których ma być grana muzyka, dzięki czemu nie będziemy musieli słuchać np. dzwonków! Dostępne 3 widgety ! Prawdopodobnie ma wsparcie dla last.fm przez Simple last.fm scrobbler.

MixZing Media Player

MixZing to odtwarzacz, który potrzebuje już nieco więcej dostępu do internetu. Według moich wrażeń jest też niestety dosyć wolny, ale za to ładniejszy niż poprzednik i posiada kilka ciekawych funkcji. Pierwszą z nich jest wybieranie utworów do nastroju. Dzieje się to prawdopodobnie według tego, co pierwsze posłuchamy a odtwarzacz zbierze tagi z podobnych i je odtwarza. Posiada equalizer, widgety na pulpit z okładką, edytor tagów ID3, możliwość uzupełniania brakujących okładek albumów, rekomendacje muzyczne, wybieranie muzyki wg typu i wyszukiwanie wideo (?). Oprócz tego jest serwis o tej samej nazwie - MixZing skąd prawdopodobnie bierze gusta (podróbka last.fm). Prawdopodobnie ma wsparcie dla last.fm przez Simple last.fm scrobbler.

³ (cubed, sześcian)

Ten odtwarzacz o dziwnej nazwie (przez co trudny do znalezienia w markecie) jest używany przeze  mnie. Jest on dosyć wyjątkowy, ponieważ okładki albumów może wyświetlać na kilka sposobów. Pierwszy to widok kostki (ładny, dosyć użyteczny), w formie ściany (okładki pokazane obok siebie, w rządku góra-dół) oraz w standardowej liście niczym z windows phone 7. Wspiera on last.fm w pełni (dzięki Bogu!) ale trzeba tą opcję włączyć w menu. Do plusów należy doliczyć wyszukiwarkę albumów, dużo widgetów, wyszukiwarkę piosenek, listę odtwarzania-kolejka (jak w winampie), obsługę motywów, aplikacja do koncertów, szybkie przejście między albumy-artyści-piosenki oraz przede wszystkim szybkość. Polecam poprostu :)

bTunes Music Player

Ten odtwarzacz jest kompletną podróbką tego z iPhone'a. Wygląda bardzo podobnie, lecz nieco mu jeszcze brakuje (dziwnie przycina, brak przejść). Posiada m.in obsługę głosową, co jest rzadkie w odtwarzaczach na androida, pozwala pobrać brakujące okładki, możliwość sterowania nim z blokady ekranu oraz przez Bluetooth, dobry podział kategorii i wsparcie last.fm. Ogólnie posiada wszystko co najlepsze z odtwarzacza iPhone'owego łącznie z szybkością działania. Niestety dostępny od androida 2.1 i wyżej.

doubleTwist Player

Ostatni odtwarzacz w dzisiejszym zestawieniu. Zdecydowanie najprostszy z wymienionych tutaj, zarówno w kwestii wyglądu jak i funkcjonalności. Za to jest zdecydowanie najszybszy z wymienionych tutaj. Posiada także możliwość grania stacji internetowych, czego nie mają pozostałe odtwarzacze wyżej (poza MixZing?). Jest też odtwarzacz wideo, który może integrować się z tym na naszym PC/MAC! Jest też możliwość zarządzania przez iTunes, wraz z synchronizacją podcastów, liczby odtwarzań czy ocen. Nie ma za to możliwości scrobblowania do last.fm (choć mówi się, że przy użyciu autorskiej aplikacji last.fm scrobbluje) czy equalizera. Coś za coś.