MójDroid.pl

Google Nexus 7 od dziś dostępny oficjalnie w Polsce w niezłej cenie, nawet z modemem 3G!

2012-09-20
|
Damian P.

Nie od dziś rynek Europejski jest nieco opóźniony względem swoich Amerykańskich braci. To w USA prezentuje się najwięcej nowych usług, które wcześniej czy później wkraczają również i do nas. Czasami jest to dłuższa chwila, czasami mniejsza. Jednak praktycznie nie ma usługi czy sprzętu, który najpierw miały huczną premierę na naszym kontynencie, a dopiero nieco później w Ameryce. Szkoda, że całość nie odbywa się w jednym tempie, bo pomiędzy taką przerwą urządzenia tracą swój urok. I podobnie ma się sprawa z najnowszym tabletem od Googlea, który po długim czasie dociera i do naszych sklepów. Już oficjalnie, bez importowania i opłacania cła. I w niezłej cenie, a nawet z modemem 3G!

Zaczynając od tego co najlepsze - cena bardzo kusi, kto wcześniej chciał zakupić taki sprzęt teraz ma do tego najlepszą okazję. Za zwykłą wersję Nexusa 7 z 16GB pamięci na pliki zapłacimy tylko 999 złotych. To bardzo mało, szczególnie patrząc na sprzęt o podobnych możliwościach. Nawet starszy Galaxy Nexus jest droższy, i to używany! Za wersję z zewnętrznym modemem 3G zapłacimy w X-Kom.pl nieco ponad 200 złotych więcej. Nie jest to co prawda prawdziwe 3G (w sensie wbudowane), ale lepsze to niż nic.

Google wprowadzając 7 calowy tablet do naszego kraju postanowiło kierować się tą samą drogą co przy prezentacji ostatniego swojego smartfona - nowego Nexusa kupimy w trzech sieciach sprzedaży, przy czym żadna nie należy do sieci komórkowej. Są to odpowiednio sklepy X-Kom, Euro i Komputronik. I prawdopodobnie w takiej się nie pojawi.

Stosując przelicznik z dolarów na nasze złotówki możemy jednak się zawieść. Tablet w USA jest nieco tańszy, ale niższą kwotę należy uzasadnić lepiej rozwiniętym sklepem - tam Google chce przekonać nowych użytkowników do zakupu treści, dołączając nawet swoje kupony do niektórych wersji sprzętu. W takim wypadku producent zarobi więcej, a każdy będzie zadowolony. U nas takiej możliwości nie ma, a na dodatek doliczyć należy transport i typowe opłaty za wprowadzenie nowego produktu na rynek. Ogólnie jednak nadal nie jest źle.

Link to oficjalnego komunikatu.