MójDroid.pl

Google Play świętuje 25 miliardów pobrań, przeceny z tej okazji w drodze

2012-09-26
|
Damian P.

W zeszłym roku Google ogłosiło, że z ich sklepu pobrano już 10 miliardów aplikacji i gier. Wtedy też twórca Androida świętował, oferując nam promocję na wybrane tytuły, które kosztowały mniej więcej 30 groszy. Dziś firma ogłasza, że kolejny kamień milowy został zaliczony - ze Play Store pobrano już 25 miliardów pozycji! Oczywiście tak jak poprzednio, szykują się wielkie obniżki.

Google potrzebowało trzech lat do osiągnięcia progu 10 milionów pobrań. Kolejne 15 miliardów zostało naliczone w dziewięć miesięcy. Niesamowite jak szybko ta platforma się rozwija (pewnie możecie zauważyć to po znajomych, którzy zaczęli więcej pobierać i kupować smartfonów z Androidem). 

Oficjalna wiadomość została ogłoszona przed sekundą na oficjalnym blogu Androida. Tam też widzimy informację, że w ciągu pięciu kolejnych dni będziemy trafiać na promocje, tym razem wybrana aplikacja/gra nawet po 80 groszy. Ma to obejmować twory twórców takich jak Rovio, Gameloft, Electronic Arts i wielu innych. W Ameryce na dodatek do promocji wejdą filmy, książki i muzyka, czasami nawet w specjalnych paczkach, z na przykład 25 utworami które musisz mieć.

Przyszykujcie więc portfele, będzie na co wydawać!