MójDroid.pl

Google poprawia synchronizację zdjęć w kontaktach - nareszcie...

2012-10-11
|
Damian P.

Google stara się tworzyć swoje usługi jak najlepiej, niestety czasami pojawiają się w nich pewne niedociągnięcia. Taka złośliwość rzeczy martwych. Jedne są bardziej denerwujące, drugie mniej, ale tak czy inaczej, są to błędy, które trzeba poprawić jak najszybciej. Szkoda tylko, że Google nie do końca tak myśli... Wraz z prezentacją Androida 4.0 Ice Cream Sandwich do synchronizacji kontaktów dodano wyświetlanie fotografii w wysokiej jakości. Niestety, była to funkcja niedokończona - taka zabawa działała tylko w jedną stronę, i jeżeli ustawiliśmy fotografię osoby lokalnie, tylko na naszym urządzeniu, to wszystko było dobrze. Problem pojawiał się przy wysyłaniu całości na serwery Google i pobieraniu dodatków z powrotem...

Nie dowierzałem, gdy Google na swoim kanale w społeczności Plus ogłosiło wydanie poprawki na ten błąd. Po ponad roku zdołano poprawić taką błahostkę. Brawo... Śmiejemy się z niedokończonych rzeczy u konkurencji, a sami nie wiemy co mamy. Oczywiście nie jest (była?) to tak spora wada jak w porównaniu do na przykład nowych map w iOS6, ale zawsze coś.

Problem, jak pisałem, występował jedynie po stronie Google, dokładniej w GMailowych kontaktach (tam zapisywana jest synchronizacja). Dziś wprowadzono nową, odświeżoną wersję tej podstrony i wraz z nią poprawiono występujące błędy. Wystarczy jedynie dodać nowe zdjęcia do spisu, aby po chwili zobaczyć nowy, ładny efekt. Aby nie gadać głupot, oto przykład z życia wzięty:

Nie jestem pewny co do kompatybilności nowego rozwiązania, ale myślę, że działa ono od Androida 4.0 wzwyż.