MójDroid.pl

YouTube zaktualizowane z nowym wyglądem dla 10 calowych tabletów

2012-12-11
|
Damian P.

Portal YouTube w ostatnich dniach przechodzi spore zmiany. Na komputerach PC otrzymaliśmy nowy wygląd, który garściami czerpie z ostatnich kompozycji sklepu Play. Aby użytkownicy tabletów nie czuli się "rozszarpani" pomiędzy wersją z przeglądarki, a rozciągniętą telefonu, Google wprowadza w nowej wersji swojego programu usprawniony wygląd właśnie dla tych urządzeń. Jeżeli widzieliście jedną z ostatnich aktualizacji YouTube na Androida, to interfejs w "kolejnym numerku" was nie zaskoczy. Widzimy to samo co wcześniej, ale w nieco bardziej uporządkowanej formie. Panel po lewej nie ukrywa się, a jest ciągle widoczny, lista z wynikami nie jest pojedyncza, a dzieli się na kolumny w zależności od wielkości obszaru...

Wygląd pod względem kolorystyki oczywiście komponuje się z "dużą" wersją. Ciemny program zamienił się w jasny, zgodny ze stylem Holo (dokładnie takim jak w wyżej wymienionym YouTube dla komputerów). Program jest dużo czystszy, usunięto brzydkie gradienty i wprowadzono proste kształty. A to, co w YouTube jest najważniejsze - filmy - zostało odpowiednio wypromowane (np. filmy są większe i posiadają kolorowe miniatury).

Osobiście w wersji tabletowej brakuje mi jednej rzeczy - ciągle rozwiniętego paska z tekstem, którego szukamy. To przydatna rzecz, bo szybko możemy zmienić treść wyszukiwania lub cokolwiek poprawić. Nie musimy również klikać dwa razy na pasek zadań, tak jak jest to w obecnej wersji. Sklep Play z tego korzysta i jakoś nie zauważyłem, aby ktokolwiek narzekał... Screeny zostały zapożyczone z android police.