MójDroid.pl

Gry logiczne na Androida - miniprzegląd

2013-03-11
|
Szczepański Jacek

Na Androida nie brakuje gier. Możemy przebierać w legendarnych tytułach (N4S, GTA, Sims), ciekawych tytułach wielkich korporacji zajmujących się tworzeniem gry na urządzenia mobilne (Asphalt 7, Dead Trigger, Real Racing 3 i wiele więcej). Możemy także wybrać gry z niepowalającą grafiką. One czasem potrafią wciągnąć bardziej, niż wysokobudżetowe produkcję. Proste gry dzielimy na wiele gatunków, dziś przyjrzę się trzem logicznym ,,zabijaczom czasu’’.

50 Kamieni

Jest to świeży pomysł. Gra jest bardzo prosta. Na start dostajemy 50 kamieni - chodzi o to, aby pokazać więcej kamieni, niż głupi jasio/pokerzysta/gracz przez bluetooth, internet lub gracz siedzący obok. Trzeba dokonać tego 3-krotnie, a za każdym pokazane kamienie są nam zabierane. Gra jest dobra na szybkie rozruszanie umysłu.

k1 k2 k3 k4

7x7

Cóż, układamy klocki. Mamy plansze 7x7, musimy ułożyć 4 klocki tego samego koloru obok siebie (pion/poziom/ukos). Za każdym ruchem, który nie spowoduje wyeliminowania 4 klocków przybywają nam 3 klocki (więcej z każdym levelem). Do kolejnego levelu przechodzimy poprzez zbicie konkretnej ilości ,,czwórek’’. W grę się gra dłużej, niż 50 Kamieni, jest to zabawa na około 10-15 minut (albo i więcej, zależy, jak kto jest dobry).

x1 x2 x3 x4

Swift It

Tu gra również polega na klockach i też mamy plansze. Jest to plansza o rozmiarze 3x3, mamy wyłożone klocki różnego koloru i musimy przesunąć je tak (mechanizm przesuwania wygląda podobnie jak w kostce Rubika), aby wszystkie kolory były jednolite (np. jak występuje kolor żółty i niebieski to muszą one tworzyć 2 tła, żółte i niebieskie). W opisie jest to zagmatwane, ale screenshot pokaże to najlepiej. Gra zajmuje naprawdę niewiele czasu, bo jest podzielona na krótkie levele.

s1 s2 s3 s4

Powyższe gry są za darmo (50 Kamieni występuje również w wersji płatnej, ale na wersji darmowej da się grać bez problemu). Gorąco polecam do pobrania, ponieważ nie ma nic do stracenia (no może poza czasem ;])