MójDroid.pl

Triplex #2

2013-04-12
|
Szczepański Jacek

Przedstawiam wam kolejną część cyklu Triplex, w której prezentuję mało popularne, choć ciekawe programy, gry i widgety na naszą ulubioną platformę – Android. Wciąż możecie przysyłać propozycję na mojego maila – jacek7238@gmail.com w temacie wpisując ,,Propozycja triplex’’.

gl

Gra – Manuganu - darmowa
Manuganu jest to sympatyczna gra platformowa, w której skaczemy nad przeszkodami, zbieramy pieniążki i medaliony. Na początku gra jest bardzo łatwa, ale wraz z większym poziomem zwiększa się również trudność. Gra urzekła mnie przepiękną grafiką, mnogą liczbą przeszkód i dobrą grywalnością. Produkcja jest bardzo wciągająca a uczucie, gdy zdobędziemy 3 gwiazdki w trudnym levelu jest nie do opisania :)

1 2 3 4 5 6

Aplikacja – MessageMe - darmowa
Komunikatorów na rynku Androida jest naprawdę sporo. Jedne są preinstalowane na urządzeniach (ChatON, WhatsApp Messenger, Talk), inne próbują przekonać do siebie dostępnością na wielu systemach, a inne są skorelowane z potężnymi sieciami społecznościowymi jak na przykład Messenger od Facebooka. Przeszukując Google Play znalazłem perełkę, która na razie nie zalicza się do żadnej z tych trzech grup, ale jest wyjątkowa i warto się jej przyjrzeć. Oprócz możliwości wysyłania wiadomości mamy do dyspozycji coś jeszcze. Doodle – czyli proste rysunki pozwalają uatrakcyjnić komunikację i rozwinąć swoje talenty artystyczne. Mamy jeszcze możliwość wysyłania fragmentów utworów muzycznych (wpisujemy nazwę w wyszukiwarce i automatycznie przycięty fragment wędruje do odbiorcy), zdjęć, filmów, notatek głosowych a także swojej lokalizacji. Do wad należy zaliczyć brak języka polskiego oraz małą liczbę użytkowników (choć to drugie zależy od nas).

11 12 13 14 15 16

Widget – HD Widgets - 5,99 zł
Dla fanów klasycznej zegarynki od HTC powstał HD Widgets. Jest to prosta zegarynka lecz wysoce konfigurowalna. Możemy zmieniać tło widgetu, tło zegara, i tak dalej (wszystko widać na screenshotach). Sam kreator widgetu jest niesamowicie prosty. Z powodzeniem możemy ustawić lokalizację, dla której będzie pobierana pogoda, żródło tej pogody, częstotliwość odświeżania pogody oraz akcje, które będą wykonywane po przyciśnięciu na wybrany element widgetu. Widget jest płatny, lecz wyniki jakie uzyskamy przy jego użyciu są warte wydania około 6 zł (bo tyle kosztuje ten widget).

21 22 23 24 25 26