MójDroid.pl

Wybór smartfona z Androidem : 1000 zł – 1500 zł

2013-04-21
|
Szczepański Jacek

Każdy ma inne potrzeby związane z użytkowaniem telefonu. Za kwotę około 1500 złotych można się spodziewać przyzwoitego telefonu z dużym ekranem, na którym płynne przeglądanie internetu i granie w wymagające gry nie będzie stanowiło problemu. Przedstawiam Wam listę dobrych smartfonów, które nie powinny zawieść swoich odbiorców.
sg

#1 – HTC One S
najniższa cena na Ceneo – 1275 zł
Zeszłoroczny mid-end od HTC. Tajwański producent ze względu na wielkie zapotrzebowanie na procesory Qualcomm Snapdragon S4 zdecydował się na nagłą zmianę wykorzystywanych jednostek i zamiast wydajniejszych ,,dwurdzeniówek'' obecny jest Snapdragon S3 – również dwurdzeniowy, lecz mniej wydajny. Nie zabrakło aparatu 8 megapikseli, ekranu 4,3 cala o rozdzielczości qHD (960x540) i 1 gigabajta pamięci RAM. Całością steruje Android w wersji 4.1 Jelly Bean.
1

#2 – Sony Xperia S
najniższa cena na Ceneo – 1208 zł
,,High-end'' z początku roku od Sony'ego. Dlaczego w cudzysłów? Sam telefon w porównaniu do czterordzeniowej konkurencji zastosował tylko opisywanego wcześniej Snaprdragona S3. Ekran szczyci się największym wskaźnikiem PPI na rok 2012 (stosunkiem rozdzielczości do przekątnej wyświetlacza). Wynosi on 342 PPI – na ten wynik składa się rozdzielczość HD i ekran 4,3 cale. Telefon cechuje się świetnym stosunkiem jakości do ceny. Smartfon posiada aparat 12 megapikseli i 1 gigabajt pamięci RAM. Kpiną jest, że Sony nie wypuściło jeszcze Androida Jelly Bean dla tej Xperii (swoje żale wyleję w innym wpisie ;P) więc na razie jest stabilny Ice Cream Sandwich. Jak na serię Xperia telefon posiada duże wsparcie developerskie. Telefon posiada wbudowane 32 gigabajty pamięci na multimedia, której nie możemy rozszerzyć poprzez kartę pamięci.
2

#3 – Sony Xperia T
najniższa cena na Ceneo – 1325 zł
Lepszą (i droższą) alternatywą dla ,,eSki'' jest Xperia T – czyli główny telefon Sony na II półrocze 2012. Główne cechy w stosunku do poprzednika to lepszy procesor (Snapdragon S4 vs S3 w Xperii S), aparat 13 megapikseli, większy ekran (4,55” vs 4,3”) i wejście na kartę Micro-SD. Telefon otrzymał już Androida 4.1. Warto dodać, że przyciski do sterowania systemem są umieszczone na ekranie, a więc sama wielkość jest porównywalna do 4,3” w Xperii S.
3

#4 – Samsung Galaxy Note
najniższa cena na Ceneo – 1463 zł
Propozycja dla tych, co lubią ogromne ekrany. Mamy tutaj do czynienia z wyświetlaczem o przekątnej 5,3 cali Super Amoled HD. Note to dość charakterystyczne urządzenie, ponieważ posiada rysik. Nie jest to zwyczajny rysik, ponieważ ekran rozróżnia dotknięcie palcem a rysikiem. Sam rysik chowa się w obudowie. Posiada 1024 stopni nacisku i służy głównie do tworzenia notatek (stąd nazwa smartfonu). Oprócz tego posiada wydajny układ Exynos 4210 znany z Galaxy S II, 1 gigabajt pamięci RAM oraz aparat 8 megapikseli. Telefon na pokładzie posiada Androida 4.1 z funkcjami z Galaxy Note II.
4

#5 – LG Swift 4X HD
najniższa cena na Ceneo – 1243 zł
Moim zdaniem jest to najlepsza oferta ze wszystkich wcześniej wymienionych. Jest to solidny smartfon, który charakteryzuje się ekranem 4,7” o rozdzielczości HD, układem Nvidia Tegra 3 (cztery rdzenie 4x1,5 GHz), 1 GB pamięci RAM oraz aparatem 8 Mpix. Telefon ma doskonały stosunek jakości do ceny. LG Swift 4X HD pracuje na Androidzie w wersji 4.1 Jelly Bean.
5