MójDroid.pl

Krome - aplikacja do synchronizacji powiadomień z przeglądarką Chrome na komputerze (3 złote)

2013-07-13
|
Damian P.

Często przesiadując dłużej przed komputerem skupiamy się na jednej rzeczy, przez co otaczający nas świat przechodzi jakby na "drugi plan". Łatwo wtedy przeoczyć czy coś się dzieje, ponieważ zagłębiamy się tak bardzo w nasze projekty, że trudno do nas dotrzeć. W pracy często też zmuszeni jesteśmy do zachowania ciszy, aby nie przeszkadzać innym w wykonywaniu ich zadań. Albo słuchamy muzyki i akurat mamy słuchawki nałożone na uszy. Podobnych sytuacji jest wiele, a łączy je wspólna cecha - brak informacji o tym, że dostaliśmy nowe powiadomienie. Jak sobie z tym poradzić w prosty i przyjemny sposób mając przeglądarkę Chrome? 

Krome to bardzo prosta aplikacja, która - jak mówi sam tytuł wpisu - pozwala nam na wyświetlanie powiadomień z Androida w przeglądarce Chrome. To znaczy, teoretycznie "w Chrome", bo w praktyce program od Google jest tylko środowiskiem, w którym powiadomienia działają. Dymki z wiadomościami pojawiają się w wybranym przez nas rogu ekranu nad innymi aplikacjami, informując nas o zdarzeniach jakie wystąpiły na naszym telefonie.  W działaniu wygląda to tak (tutaj akurat na przykładzie Chrome, ale podobnie jest z innymi programami):

Wymagana jest jedynie nowa wersja przeglądarki Chrome z dostępnymi nowymi notyfikacjami oraz centrum powiadomień. 

Po pobraniu aplikacji na Androida oraz rozszerzenia do Chrome jedyne co musimy zrobić to przejść prosty poradnik na telefonie, który połączy nam oba dodatki. Całość jest bardzo prosta i nikt nie powinien mieć z nią problemów. 

Samo Krome pozwala nam nie tylko na wysyłanie notyfikacji. Oprócz tego możemy blokować wybrane programy czy odpisywać na SMSy z komputera (po odebraniu wiadomości mamy przycisk "Reply"). A kolejne funkcje będą dostępne już wkrótce. 

Aplikacja jest płatna (kosztuje 3 złote) i jest dostępna w Play Store oraz Chrome Web Store.