MójDroid.pl

Przegląd Launcherów – programów, które zmieniają wygląd ekranu głównego

2013-12-11
|
Szczepański Jacek

Jedną z wielu zalet Androida jest to, że w każdej chwili można diametralnie zmienić wygląd ekranu głównego. Jest to przydatne wtedy, gdy interfejs od producenta jest niedopracowany, ma brzydkie ikony lub dany interfejs po prostu nam się znudził.  W tym artykule przedstawię Wam kilka ciekawych alternatyw godnych poświęcenia uwagi.

Skróty do Google Play ukryte są w screenach - wystarczy na nie kliknąć :)
kk

Nova Launcher – launcher z Androida 4.0 + z dodatkowymi usprawnieniami takimi jak zmiana animacji, podmiana ikony skrótu, obsługa motywów, przewijany dock czy wstawianie widgetów na dock w rozmiarze 1x1.

Nova Launcher

Go Launcher EX – launcher, który wyglądem pasuje bardziej do Androida 2.3. Oferuje podobne możliwości, co Nova Launcher. Jest alternatywą dla ludzi ze smartfonami ze starszą wersją Androida.

Go Launcher EX

Buzz Launcher – jest to całkiem odmienna wizja ekranu głównego. Polega ona na tym, że korzystamy z gotowych układów graficznych naszego pulpitu (układ elementów, wygląd widgetów i ikon). Każdy element możemy zmienić (angielski podpis, rozmieszczenie, wielkość elementu). Daje to niesamowity efekt i Android jest już nie do poznania.

Buzz Launcher

Themer Beta – idea ta sama co w Buzz Launcherze, lecz baza jest czerpana z portalu MyColorScreen.com gdzie znajdziemy tysiące inspiracji.

Themer

Mi Launcher – launcher z MIUI gdzie nie ma osobnej listy z aplikacjami.  Wigdety i ikony do aplikacji lądują na ekranie głównym. Jest również zmiana efektu przerzucania pulpitu i obsługa motywów z MIUI.

MI Launcher

Aviate – kolejny innowacyjny launcher. Opiera on się na Twojej lokalizacji z GPS-a. W zależności od tego, gdzie przebywamy – ekran główny serwuję nam wcześniej dobrane przez nas widgety. Idea bardzo fajna i przyszłościowa.

Aviate

 

Według mnie są to launchery najbardziej godne polecenia. W następnym wpisie będzie o tym, co zrobić, gdy dany telefon przestał być wspierany przez producenta.