MójDroid.pl

Dropbox

2010-09-19
|
Damian P.

Dropbox to serwis, który pozwala nam udostępniać pliki w bardzo łatwy sposób - poprzez przeciągnięcie chcianego pliku do utworzonego przez program folderu. Jest to bardzo proste i intuicyjne. O Dropboxie tutaj jeszcze nie pisałem, bo kto go potrzebował to go zna, ale pomyślałem że warto o nim napisać gdyż właśnie pojawiła się nowa wersja. Co wnosi nowy dropbox i co oferował stary? W starszym wszystkie pliki były synchronizowane i ew. uploadowane z każdym uruchomieniem wersji mobilnej. Przez to nie ważne czy dodaliśmy nowy plik czy nie - i tak była synchronizacja. Trwało niestety to nieco długo czego efektem jest zmiana działania aplikacji. Od teraz małe pliki nie są w ten sposób traktowane. Nowa wersja wprowadza też kilka udogodnień. Przy przeglądaniu galerii na androidzie 2.1+ przy kliknięciu "Udostępnij" pokaże nam się też dropbox. Oferuje on bowiem właśnie albumy ze zdjęciami. Poprawiono też system notyfikacji na pasku. Jeżeli używaliście starej wersji - wiecie, że nie było to płynne, a komunikaty o pobieraniu/uploadowaniu pojawiały się co kilka sekund. Efektem było też "zapychanie paska". Teraz oczywiście jest tak jak powinno, czyli jest paseczek.

Oprócz tego od teraz możemy tworzyć też skróty na pulpicie androida, uploadować całe folderu z poziomu eksploratora oraz co ważniejsze - pojawił się nowy design. Podsumowanie:
  • Ocena: 5/6
  • Plusy: Łatwość synchronizacji, design, możliwość tworzenia folderów "nie publicznych"
  • Minusy: Dropbox sam w sobie jeszcze nie jest taki rozbudowany jak chcemy (brak np odsłuchu mp3 czy wsparcia dla pobierania router <-> telefon etc)
Waga: 803 kB, market link: market://search?q=pname:com.dropbox.android