MójDroid.pl

Targi CES - co się wydarzyło?

2014-01-11
|
Szczepański Jacek

Targi CES odbyły się w tym roku między 7 a 10 stycznia w Las Vegas. Na tych targach producenci z całego świata przestawiają swoje najnowsze wynalazki. W tym roku również nie brakowało nowości. W tym artykule opiszę Wam nowinki techniczne z tych targów ze świata Androida warte poznania. 1. Nowe tablety Samsunga Koreański producent zaprezentował nową serię tabletów – Galaxy Tab Pro. Te tablety charakteryzują się dobrymi podzespołami i odmienioną nakładką graficzną. Do nowej rodziny tych urządzeń zaliczamy cztery tablety:
  • 12 calowy Galaxy Tab Pro (3 GB RAM-u, Snapdragon 800, bateria 9500 mAh)
  • 12 calowy Galaxy Note Pro (ta sama specyfikacja, co wyżej + rysik)
  • 10 calowy Galaxy Tab Pro (2 GB RAM-u, Exynos 5, bateria 8220 mAh)
  • 8 calowy Galaxy Tab Pro (2 GB Ram-u, Snapdragon 800, bateria 4800 mAh)
Razem z tymi urządzeniami Samsung zaprezentował także nową nakładkę graficzną na Androida – Magazine UX, który jest mocno inspirowany rozwiązaniami HTC i Microsoftu. Na ekranie głównym przedstawia on kafelki, które pokazują najważniejsze informacje i widgety. 2. Nowości Sony Premiera modelu Xperia Z1 Compact nie jest wielkim zaskoczeniem, gdyż ten model od około dwóch miesięcy jest dostępny na japońskim rynku, a liczne przecieki wskazywały na jego rychłą światową premierę. Xperia Z1 Compact jest mniejszym bratem Z1 i oferuje dokładnie tą samą specyfikację, lecz zmieniony został tylko ekran. Posiada on przekątną 4,3” i rozdzielczość HD. Taka kombinacja pozwala na swobodne korzystanie z telefonu bez zauważenia jakichkolwiek pikseli. Kolejną nowością są produkty z serii SmartWear. Sony pokazał światu kolejny element ,,elektronicznej garderoby’’. SmartBand jest to specjalna silikonowa opaska na rękę, która służy do zamocowania specjalnego wkładu. Core, bo tak on się nazywa, jest to chip, który monitoruje codzienne czynności, następnie łączy się ze smartfonem z aplikacją Lifelog i przedstawia użytkownikowi dane związane z aktywnością fizyczną, życiem towarzyskim i rozrywką. 3. Smartfony Asusa Asus pokazał 3 nowe smartfony. Są to urządzenia bardzo ładne, zgrabne i niedrogie. Posiadają specjalny interfejs ZenUI, który został opracowany przez Asusa. Prezentują się następująco:
  • Zenfone 4 (ekran 4” 480x800 pikseli, dwurdzeniowy Intel Atom Z2520, 1 GB RAM-u i baterię 1170 mAh)
  • Zenfone 5 (ekran 5” HD, Intel Atom Z2580, 1 GB RAM-u)
  • Zenfone 6 (ekran 6” HD, Intel Atom Z2580, 1 GB RAM-u, bateria 3230 mAh,
4. Neptune Pine – ciekawy smartwatch z dwurdzeniowym procesorem Ten zegarek bardziej przypomina miniaturowy smartfon, niż zegarek z kilku powodów. Ekran w nim zastosowany ma przekątną 2,4” czyli podobnie, jak Sony Ericsson X10 Mini. Zainstalowany system to pełnoprawny Android z jego wszystkimi wadami i zaletami. Można mieć duże wątpliwości, czy to rozwiązanie jest wygodne. To urządzenie ,,pod maską’’ zawiera dwurdzeniowego Snapdragona S4 i baterię o pojemności 810 mAh, co przy tak małym ekranie powinno zaoferować zadowalającą długość działania na jednym ładowaniu. 5. ZTE Eco-Mobius – kolejny modułowy smartfon Po śmiałych planach takich producentów jak Xiaomi czy Motorola, firma ZTE pokazała światu swoją koncepcję modułowego smartfona. Przy takim urządzeniu można podać co najwyżej plany na wprowadzenie na rynek. Chiński producent twierdzi, że mógłby wprowadzić ten model do sprzedaży w ciągu kilkunastu miesięcy, lecz wątpię, czy takie posunięcie byłoby dla nich opłacalne. 6. Hisense X1 – tablet, którego nazywają smartfonem. Na koniec mała ciekawostka. Firma Hisense zaprezentowała 6,8” tablet, którego nazywa smartfonem (ew. phabletem). Najśmieszniejsze jest to, że to urządzenie oferuje interfejs znany ze zwykłych smartfonów. Wygląda to niezwykle komicznie. Wątpię, aby ktoś był w stanie korzystać z tego urządzenia zamiast zwykłego smartfonu.