MójDroid.pl

Co potrafią tanie tablety?

2016-03-01
|
Roger s

Najdroższe modele tabletów mogą kosztować nawet powyżej 2 tysiące złotych, najtańsze – nieco ponad 200 złotych. Czy tak duża rozpiętość cenowa daje naprawdę kolosalną różnicę w parametrach technicznych i komforcie użytkowania sprzętu tego rodzaju? Czy warto zapłacić więcej i kupić drogi tablet, a może zaoszczędzić i wybrać tańszy model?

Przyjęło się uważać, że jak coś jest tanie, to raczej nie posłuży długo. W przypadku tabletów sprawa nie jest tak przejrzysta, ponieważ w niskiej cenie można nieraz zakupić naprawdę świetny sprzęt, który będzie sprawdzać się zarówno w użytku domowym, jak i w pracy.

Graj, rozmawiaj, łącz się z internetem!

Tanie tablety mogą dużo i wcale nie ustępują pod kątem swoich możliwości droższym modelom. Przeglądanie internetu, korzystanie z portali społecznościowych, granie w gry, czytanie książek czy słuchanie muzyki nie jest dla nich wyzwaniem. Także bez problemu będzie można pooglądać filmy czy zdjęcia. Można wykorzystywać go nie tylko w domu, ale również w pracy, na przykład do przenoszenia i prezentacji dokumentów lub mobilnego dostępu do danych w dowolnym miejscu.

Główne wady tanich tabletów

Największym minusem niedrogich tabletów są małe ekrany – zwykle około 7-calowe. Dodatkowo także nieraz mają one słabszą rozdzielczość, dlatego przy szukaniu modelu dla siebie warto zwrócić uwagę na ten parametr. Poza tym minusem może być nieco przestraszały procesor oraz system operacyjny. Tanie tablety na ogół nie mają też modułów 3G, korzystają wobec tego głównie z Wi-Fi, niemniej mają specjalne gniazda, aby podłączyć do nich karty 3G. Problemem może być też słabsza kamera oraz obudowa.

Gdzie kupić tani tablet?

Niedrogie tablety można obecnie kupić w sporej liczbie sklepów. Głównie są one dostępne w sklepach internetowych, gdzie o niskie ceny nie jest tak trudno. Także warto spojrzeć do marketów ze sprzętem elektronicznym, gdzie również można znaleźć coś bez przepłacania. Najlepiej kupować tablety od znanych, mających pozytywne noty sprzedawców. By uniknąć problemów z reklamacjami i gwarancjami najlepiej kupować u zaufanych firm, a nie sprowadzać sprzęt z innych krajów, gdzie jest wprawdzie tańszy, ale także gdy będzie sprawiał problemy, nie ma praktycznie ekonomicznych sposobów na jego zwrot.

Zatem tanie tablety wcale nie muszą być złym zakupem i mogą spełnić wszystkie wymagania osób, które poszukują uniwersalnego sprzętu, z którym będzie można eksplorować internet, oglądać filmy, komunikować się czy też grać w gry. Ceny zaczynają się w promocjach już od 200 złotych, dlatego jeżeli nie poszukuje się wyjątkowo mocnego sprzętu, warto spróbować np. tablety od Manty.