MójDroid.pl

Jak kupować płatne aplikacje w markecie - poradnik

2010-10-05
|
Damian P.

Jako że od dziś jest dostępny rozszerzony market, o płatne aplikacje chciałbym wam pokazać jak je kupić. Nie jest to rzeczą skomplikowaną, tym bardziej, że ceny są podane w złotówkach a większość aplikacji jest dostępna po wpisaniu w wyszukiwarkę/na liście aplikacji. Oto krótki poradnik, jak zarejestrować kartę w Google Checkout. Zapraszam Na początek wyjaśnijmy jakie karty kredytowe przyjmuje Google Checkout. Google domyślnie pokazuje Visa, MasterCard, Amex, Discover. Z polskich, póki co znalazłem to wszystkie które wspierają e-zakupy oraz Inteligo (podstawowa), mBank (Visa), Deutsche Bank (Visa Electron) oraz Lloyds TSB (standardowa). Lista krótka - ale nie oczekujmy pełnej listy po kilku godzinach.

Co dalej?

Przechodzimy do Google Checkout z komputera lub wybieramy płatną aplikację w markecie i wybieramy "Kup". W obu przypadkach tok postępowania jest taki sam. Podajemy numer karty kredytowej, datę ważności, nasze imię oraz nazwisko, Adres fakturowania, Kod pocztowy, Miasto/miejscowość, Numer telefonu oraz ew. inny adres do rozliczeń. Danych sporo do wpisania, ale wpisujemy je tylko raz! Klik na "Utwórz moje konto!" I mamy dodaną kartę, akceptując wcześniej regulamin (na androidzie może on się pokazać jako pierwszy).

Zwrot pieniędzy

Jeżeli kupiona aplikacja nam się nie podoba możemy ją oddać. Tu uwaga - można to zrobić jedynie w ciągu 24 godzin! Odzyskujemy wtedy całą kwotę, jaką wydaliśmy na aplikację. Powraca ona na nasze konto checkout, czyli kartę kredytową.

Ciekawostki

Po pierwsze - kupiona aplikacja jest przywiązana do konta, nie do telefonu! Po zmianie aparatu, możemy pobrać kupioną aplikację za darmo! Oczywiście każda z kupionych aplikacji, jest aktualizowana jak wersja darmowa. Za aktualizacje nie płacimy.

Kłopoty

Spotkałem się już z problemem, że nie widzimy zakładki "najlepsze płatne aplikacje/gry". Co w tedy zrobić? Przechodzimy do ustawień, gdzie wybieramy Aplikacje->zarządzaj aplikacjami i wybieramy market. Tam wybieramy przycisk "Wyczyść dane". Nie wymaże to nam naszych aplikacji, a dane dla marketu, takie jak właśnie zakładki czy lista polecanych. Później pozostaje nam tylko korzystać z nowych zakładek :)