MójDroid.pl

Napster

2010-10-05
|
Damian P.

Dawno, dawno temu gdy internet dopiero zdobywał użytkowników, szczególnym zainteresowaniem cieszył się jeden program - Napster. Zrobił on karierę... na piractwie komputerowym, mianowicie pozwalał na dzielenie się plikami muzycznymi między użytkownikami w sposób podobny do P2P. Jednak piractwo to piractwo i Napster szybko zakończył swój żywot po wytyczonym procesie. Dziś powraca - w lepszej formie, lecz z nadal darmowymi (w sumie to tylko na początku) plikami audio.

Wersja androidowa jest aplikacją internetową. Pliki audio są strumieniowo przesyłanie do urządzenia. Podobnie jak w radiu internetowym, tyle że tutaj mamy naprawdę ogromny wybór [legalnych] mp3jek.

Dostępne są listy odtwarzania, top-listy, gatunki, polecane przez twórców czy własna kolekcja. Liczba utworów jest szacowana na sumę 11 milionów! Oczywiście wszystkie pliki są dostępne w całej okazałości, tzn długości. Nie ma tu 30 sekundowych przerywanek.

Niestety - aplikacja, a raczej jej taryfa nie jest darmowa. Na początek otrzymujemy konto testowe, a później ewentualny rabat na abonament (20%, tylko dla androida!). Abonament to koszt 10 dolarów.

Oprócz tego - posiada wsparcie dla urządzeń na których można instalować napstera, w tym komputer czy odtwarzacz Blu-ray.

Podsumowanie:

  • Ocena: 5/6
  • Plusy: Naprawdę dużo muzyki w b, dobrej jakości, wiele typów sortowania, wyszukiwarka, własne listy, ładny wygląd, zniżka na abonament 10$, wsparcie dla PC i podobnych urządzeń
  • Minusy: Płatny :(, prawdopodobnie nie w złotówkach
Waga: 2,9 MB, market link: market://search?q=pname:com.napster.bishop