MójDroid.pl

Gravity Lander (Adobe AIR)

2010-10-09
|
Damian P.

Wczoraj została zaprezentowana mobilna wersja Adobe AIR pod Androida 2.2, a dzisiaj już jest wysyp kilkunastu gier pod to środowisko. Szczególnie kilka gier, w tym Gravity Lander - remake kultowej gry, polegającej na wylądowaniu statkiem na ziemi (zazwyczaj innej planecie, hec hec daleko w kosmosie). Na uwagę zasługuje też bardzo ładna - choć prosta, bo pixelowa grafika.

Jak pisałem - gra jest wykonana w AIR, więc prawdopodobnie została pierw wykonana na komputery PC, a teraz przeniesiona na Androida i iOS.

Gra trzyma klimat starszych tytułów. Zarówno graficznie, gdzie zauważamy wielkie pixele oraz menu aplikacji w stylu RETRO. Dominuje tutaj kolor brązowy, połączony z pomarańczowym i szarym. Co do dźwięku - tak, ten też jest w klimacie tamtych gier. 8 bitowe dźwięki połączone z muzyką typu ambient.

Sama gra jest dosyć kreatywna. Mamy wylądować i to jest nasze zadanie. Mamy na to jedną szansę.

Nie jest to jednak standardowa gra polegająca na wylądowaniu. Wykorzystywany jest tutaj akcelerometr - poruszamy w prawo i grawitacja w grze robi swoje. Do trzech razy możemy użyć "dopalacza" aby lekko wzbić się w powietrze.

Podsumowanie:

  • Ocena: 6/6
  • Plusy: Klimat, grafika, naprawdę płynnie, Adobe AIR
  • Minusy: Android 2.2+
Waga: 1,2 MB, market link: market://search?q=pname:air.gravitylander