MójDroid.pl

Simple Last.fm Scrobbler

2010-10-10
|
Damian P.

Standardowy odtwarzacz muzyki w androidzie jest całkiem dobry, jednak nie idealny. Poza brakiem equalizaera, dla mnie wielkim minusem jest brak wsparcia dla serwisu last.fm, z którego często korzystam. Co prawda jest oficjalna aplikacja od ich twórców, pozwalająca na scrobblowanie (przesyłanie listy odtwarzanych piosenek), lecz nie jest też idealna. Na szczęście są alternatywy...

Simple Last.fm Scrobbler wspiera większość popularnych odtwarzaczy z marketu, jak i te standardowe. Oczywiście są tu i wyjątki - ten od Samsunga, nie chce współpracować, ale od HTC już tak.

Aby aplikacja poprawne działała, należy podać swój login oraz hasło. Robimy to w User credentials. Tam też, możemy dodać konto Libre.fm.

Po dodaniu, aplikacja automatycznie sprawdzi, czy dane są poprawne i połączy androida z naszym kontem.

Oczywiście aplikacja ma też miejsce, gdzie sprawdzimy stan rozpoznawania muzyki, czy "cache" (lista zapisanych utworów). Tutaj ważna rzecz - po zalogowaniu włączcie odtwarzacz i przejdźcie do supported apps i sprawdźcie czy wykrywa wasz odtwarzacz.

Aplikacja pozwala zapisywać utwory też w trybie offline, oraz aktualizować nasz stan na portalu, po każdej piosence.

Podsumowanie:

  • Ocena: 6/6
  • Plusy: Znakomicie działa!, sporo wspieranych odtwarzaczy, opcje pozwalające ustawić, kiedy ma scrobblować, libre.fm, automatyczne włączanie
  • Minusy: Mgli by dodać edytor tagów, ale nie wymagajmy tego od scrobblera
Waga: 108kB, market link: market://search?q=pname:com.adam.aslfms