MójDroid.pl

Pakiet Office - szybki przegląd aplikacji

2010-10-11
|
Damian P.

Pakiet Office od Microsoftu, na komputerach zadomowił się już na dobre. I trudno się dziwić, bo niesie ze sobą ogromne możliwości. Nikt dzisiaj nie wyobraża sobie tworzenia długich referatów ręcznie, czy manualnego liczenia płac pracowników i tym podobnych. Oprócz tego, został tak spopularyzowany, że istnieją darmowe narzędzia do obsługi formatów Office'a. Również na Androida, o czym się przekonacie w tym krótkim przeglądzie.

Documents To Go 2.0

Stawkę otwiera jeden z pierwszych dobrych edytorów na Androida. Powstał dosyć dawno (wręcz na początku) dzięki czemu cieszy się powodzeniem, jak i jego wersje wydają być coraz bardziej rozwinięte. Wydaje się - bo tak naprawdę, moim zdaniem jest coraz gorzej. Obecnie można jedynie podglądać pliki. O edycji, czy tworzeniu zapomnijmy. Ba! Nawet nie wszystkie typy da się podglądać... No cóż. Za to po kupieniu pełnej wersji, oglądniemy czy stworzymy już wszystko, czyli: .doc (word), .xls (excel), .ppt (powerpoint), .pdf. Klucz aktualizujący do pełnej wersji kosztuje ponad 40zł! (!!)

ThinkFree Office Mobile

Ten pakiet jest głównie znany z nowszych modeli Samsunga. Tam ten pakiet dostajemy za darmo. Sam go używam i uważam go za bardzo dobrego. W darmowej wersji jest już obsługa wszystkich formatów pakietu Office, plus Adobe PDF! Oczywiście z pełną edycją! Za darmo! Oprócz tego, powstał serwis ThinkFree Online, gdzie można edytować/synchronizować pliki. To nie koniec - jest też obsługa dokumentów Google! Uff... Sporo. Polecam (lecz nie jestem w 100% pewien czy wersja z marketu oferuje to co wyżej - moja Samsungowa jak najbardziej. Pełna wersja kosztuje też ponad 40 zł).

Picsel Smart Office

Ten edytor z góry jest płatny, lecz jest tańszy niż pozostałe. Kosztuje 30 złotych. Oczywiście wspiera wszystkie formaty pakietu od Microsoftu, oraz PDF od Adobe wraz z edycją. Posiada przeglądarkę plików oraz... efekty w grafice 3D. Powiem szczerze - nie znam go, ale nie wydaje mi się najlepszym edytorem.

OfficeSuite Viewer (Trial)

Kolejny edytor... i równie drogi - 15 Dolarów (40 zł) to za dużo!!! Jest jeszcze wersja pozwalająca tylko na oglądanie plików i ta kosztuje "tylko" 15 złotych ale nie tego oczekujemy... Względem pozostałych, jednak oferuje większą paletę obsługiwanych rozszerzeń (DOC, DOCX, TXT, XLS, XLSX, CSV, PPT, PPTX, PPS, PPSX, PDF, ZIP). Prawdopodobnie tamte też posiadają ich obsługę, ale się tym nie chwalą ;) Darmowa wersja pozwala na korzystanie 30 dni za darmo.

Podsumowanie

Wynik jest jeden - dobry program kosztuje. Jeżeli chcemy pełną obsługę Office, musimy zapłacić nawet 40 złotych, lub korzystać z darmowych wersji... Piractwa nie polecam ;)