MójDroid.pl

Połączenia VoIP sposobem na obniżenie kosztów rozmów

2018-01-24
|
Roger s

Połączenia VoIP cieszą się sporym zainteresowaniem, szczególnie wśród właścicieli firm - także tych międzynarodowych. Nic dziwnego, koszt za minutę połączenia zagranicznego to nawet 0,04 zł, co znacząco pozwala zredukować rachunki. Czy jest sieć VoIP i co jest potrzebne, by zacząć z niej korzystać?

Czym jest sieć VoIP?

VoIP jest technologią skupiającą w sobie możliwości Internetu oraz tradycyjnej telefonii. Głos przekształcany jest w zbiory danych, które następnie są transmitowane przez sieć do adresata i dekodowane w mowę. Wpływa to nie tylko na zmniejszenie obciążenia sieci, ale także znacznie niższe koszty połączeń. By zacząć korzystać z sieci VoIP, nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu. Wykorzystać można komputer, telefon stacjonarny czy smartfona. Oczywiście, istnieją telefony IP, jednak korzystanie z nich nie jest koniecznością.

Dla kogo są połączenia VoIP?

Połączenia VoIP są korzystne dla wszystkich, którzy często wykonują połączenia zagraniczne. Firmy kontaktujące się z klientami czy wykonawcami znajdującymi się w różnych częściach świata, z pewnością zaoszczędzą na koszcie połączeń. Wiele dostawców VoIP oferuje również darmowe połączenia w obrębie sieci, stąd też możemy kontaktować się z oddziałami firmy zupełnie za darmo. Także osoby prywatne, które wykonują połączenia do przyjaciół czy bliskich znajdujących się za granicą, sporo zyskają korzystając z VoIP. Jeśli szukasz sposobu, by obniżyć rachunki telefoniczne, warto sprawdzić ofertę operatorów VoIP.

Co dodatkowo zyskujesz?

Oprócz niskich kosztów za minutę połączenia, sieci VoIP oferują elastyczne plany taryfowe dopasowane do potrzeb, wsparcie techniczne, jakość połączeń w wersji premium, dostęp do numeru z dowolnego miejsca na świecie. Co więcej, u większości operatorów nie jest wymagane podpisywanie żadnej umowy, wystarczy w kilka minut zarejestrować się na stronie u dowolnego dostawcy. Po rejestracji możemy również skorzystać z darmowych środków testowych, które umożliwią nam sprawdzenie jakości połączeń czy ich kosztu. W ten sposób wybierzemy dla siebie optymalne rozwiązanie.