Odkryj Jakie Telefony Obsługują eSIM: Najnowsze Smartfony z eSIM na Rynku

Odkryj Jakie Telefony Obsługują eSIM: Najnowsze Smartfony z eSIM na Rynku
Autor Beata Wojciechowska
Beata Wojciechowska20.11.2023 | 5 min.

Jakie Telefony Obsługują eSIM to pytanie, które zadaje sobie wielu użytkowników smartfonów. eSIM, inaczej embedded SIM, to nowoczesne rozwiązanie, które zastępuje fizyczną kartę SIM w telefonach. Coraz więcej producentów implementuje tę technologię w najnowszych modelach smartfonów, ponieważ zapewnia ona wygodę i elastyczność. W tym artykule przyjrzymy się, które telefony obsługują eSIM i jakie są główne zalety tej technologii.

Kluczowe wnioski:
 • Apple wprowadził obsługę eSIM w iPhone XR, XS oraz nowszych modelach.
 • Wiodące smartfony Samsung Galaxy S i Galaxy Note również mają eSIM.
 • Google Pixel 3, Pixel 3 XL i nowsze modele Pixeli obsługują eSIM.
 • Niektóre modele Huawei i Honor, jak P30 Pro, Mate 20 Pro, mają dostęp do eSIM.
 • Inne marki jak Motorola, OnePlus czy Sony również oferują smartfony z eSIM.

Wprowadzenie do technologii eSIM

Technologia eSIM (embedded SIM) to innowacyjne rozwiązanie, które zastępuje fizyczną kartę SIM w najnowszych smartfonach. Zamiast tradycyjnej karty SIM, informacje o numerze telefonu, dostawcy usług itp. są zapisywane bezpośrednio w pamięci telefonu.

Zastosowanie eSIM zapewnia szereg korzyści. Przede wszystkim nie trzeba już martwić się o to, aby nie zgubić karty SIM lub aby była ona poprawnie zainstalowana. Ponadto telefon z eSIM umożliwia łatwą zmianę operatora bez konieczności wyjmowania karty. Wystarczy wybrać nowego operatora z poziomu ustawień telefonu.

Coraz więcej producentów decyduje się implementować eSIM w swoich najnowszych flagowych smartfonach. Poniżej przyjrzymy się, które popularne modele już teraz oferują tę nowoczesną funkcję.

Najnowsze smartfony Apple z eSIM

Firma Apple była jednym z pierwszych producentów, którzy wprowadzili obsługę eSIM w swoich smartfonach. Technologia ta pojawiła się po raz pierwszy w iPhone XR oraz iPhone XS w 2018 roku.

Wszystkie nowsze modele iPhone'ów, w tym iPhone 11, iPhone 12 oraz iPhone 13, posiadają wsparcie dla eSIM. Oznacza to, że użytkownik Apple może korzystać z zalet tej technologii, między innymi szybkiej zmiany operatora.

Jak aktywować eSIM w iPhone?

Aktywacja eSIM w iPhone'ach jest bardzo prosta. Wystarczy wejść w Ustawienia, wybrać opcje Sieć Komórkowa a następnie dodać nowy plan danych. Cały proces odbywa się bezprzewodowo, bez potrzeby wyjmowania fizycznej karty SIM.

Można również korzystać jednocześnie z eSIM i tradycyjnej karty SIM w celu korzystania z dwóch numerów telefonu na jednym urządzeniu.

Czytaj więcej: Niezbędnik użytkownika: Sprawdź, jakie smartfony mają żyroskop i jak go włączyć

Samsung Galaxy - modele ze wsparciem dla eSIM

Telefony z eSIM to obecnie standard również w najnowszych flagowych smartfonach Samsung Galaxy. Obsługę eSIM znajdziemy między innymi w takich modelach jak:

 • Samsung Galaxy S20
 • Samsung Galaxy S21
 • Samsung Galaxy S22
 • Samsung Galaxy Z Fold3
 • Samsung Galaxy Z Flip3

Właściciele wymienionych smartfonów Samsunga mogą cieszyć się większą wygodą i elastycznością dzięki implementacji technologii eSIM. Podobnie jak w przypadku iPhone'ów, konfiguracja eSIM odbywa się w ustawieniach telefonu po wybraniu nowego planu danych.

Smartfony Google Pixel z dostępem do eSIM

Odkryj Jakie Telefony Obsługują eSIM: Najnowsze Smartfony z eSIM na Rynku

Google również postawiło na integrację eSIM ze swoimi smartfonami Pixel. Obsługę znajdziemy w następujących modelach:

Google Pixel 3 Google Pixel 3 XL
Google Pixel 4 Google Pixel 4 XL
Google Pixel 5 Google Pixel 6
Google Pixel 6 Pro Google Pixel 7

Pixel z eSIM to wygoda i nowoczesność - możliwość korzystania z dwóch numerów, szybkiej zmiany operatora bez wyjmowania karty SIM. Google konsekwentnie rozwija tę technologię w swoich urządzeniach.

Telefony Huawei i Honor obsługujące eSIM

Również wśród smartfonów popularnych marek chińskich Huawei i Honor znajdziemy modele z obsługą eSIM. Oto kilka przykładów:

Huawei:

 • Huawei P30 Pro
 • Huawei Mate 20 Pro
 • Huawei Mate 40 Pro
 • Huawei P40 Pro

Honor:

 • Honor View 20
 • Honor View 30 Pro

Wraz z najnowszymi aktualizacjami oprogramowania, kolejne modele Huawei i Honor mają otrzymywać wsparcie dla eSIM. Jest to technologia, która już wkrótce stanie się standardem w smartfonach.

Inne popularne smartfony z eSIM

Oprócz wiodących marek, również inni producenci smartfonów decydują się implementować eSIM w wybranych modelach. Przykładowo obsługę tej technologii znajdziemy w:

- Motorola razr 5G

- Sony Xperia 1 III

- Asus Zenfone 9

- Nubia Red Magic 7

- Nothing Phone (1)

Lista smartfonów z dostępem do eSIM stale się powiększa. To technologia, która już wkrótce stanie się standardem w nowoczesnych telefonach. Dostęp do eSIM oznacza wygodę użytkowania, możliwość korzystania z dwóch numerów i szybką zmianę operatora.

Podsumowanie

Technologia eSIM staje się nowym standardem w najnowszych smartfonach. Coraz więcej producentów decyduje się implementować obsługę eSIM w flagowych modelach, co przynosi szereg korzyści dla użytkowników. Nie trzeba martwić się o zgubienie karty SIM, można korzystać z dwóch numerów na jednym telefonie i w kilka chwil zmienić operatora.

Wiodący producenci jak Apple, Samsung, Google, Huawei czy Honor już teraz oferują smartfony z eSIM w swoich topowych liniach produktów. Ale na tym lista się nie kończy - również inne marki stopniowo dołączają do grona producentów telefonów eSIM. Dla konsumentów to przede wszystkim większa wygoda i elastyczność.

W najbliższej przyszłości eSIM stanie się po prostu standardem, podobnie jak kiedyś stawały się nim łączność 4G czy 5G. Dlatego przy wyborze nowego smartfona warto zwrócić uwagę, czy obsługuje on tę technologię. Pozwoli to cieszyć się zaletami eSIM przez długie lata użytkowania telefonu.

Podsumowując - eSIM to przyszłość smartfonów. Dajcie szansę tej technologii! Pozwoli Wam na większą wygodę i elastyczność korzystania z telefonu na co dzień.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Zdobądź niesamowity iPhone 12 64GB Czarny - najnowszy produkt Apple 12
 2. Odkryj Apple iPhone 11 64GB Czarny: idealny wybór dla miłośników technologii
 3. Udostępnianie Obrazu na Telewizor: Jak Przesłać Obraz z Telefonu na TV LG Przez Wi-Fi czy USB
 4. Kampania w Google Ads: Jak efektywnie promować swoje produkty i usługi
 5. Jak wybrać nowoczesny telefon? 5 najlepszych modeli na listopad 2023
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Beata Wojciechowska
Beata Wojciechowska

Jako programistka aplikacji mobilnych na system Android analizuję popularne apki, ich funkcjonalność, design i użyteczność. Polecam ciekawe i przydatne programy do pobrania.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły