MójDroid.pl

Co jest fajnego w iPhone 6s?

2016-12-05
|
Roger s

Urządzenia Apple mają więcej przeciwników niż zwolenników. Albo ci pierwsi głośniej krzyczą. Zwolennicy często wysuwają kontrargument, że przeciwników iPhona po prostu na niego nie stać. Smartfony Apple do najtańszych nie należą, ale należy również docenić, co użytkownik dostaje za tę kwotę. Przyjrzyjmy się iPhone 6s – czy warto w niego zainwestować?

 

Technologia ekranu w iPhone 6s

We flagowcach Samsunga, a także już w wielu innych urządzeniach montowany jest ekran oparty na technologii Amoled. Apple korzysta z innego rozwiązania, które nazywa się Retina. Podobnie jak u konkurencji, zapewnia to idealny obraz. Rozdzielczość jest świetnie dopasowana do wielkości, więc oglądanie zdjęć, filmów czy przeglądanie grafik to czysta przyjemność.

Touch ID i inne zabezpieczenia

Smartfon Apple posiada czytnik linii papilarnych, służący do blokowania i odblokowywania telefonu. Dlatego zostawiając go na biurku w pracy czy na stole w kawiarni możesz mieć pewność, że niepowołane osoby nie zajrzą do twoich wiadomości, zdjęć i aplikacji. Dodatkowo korzystając z Touch ID można zapłacić za transakcje na telefonie, na przykład robiąc zakupy w App Store czy i Tunes.

Ponadto uważa się, że iPhone jest mniej narażony na ataki hakerów. System IOS został dobrze zabezpieczony, dzięki czemu możemy bezpiecznie korzystać na przykład z aplikacji swojego banku czy innych programów zawierających dane wrażliwe. 

3D Touch czyli większa wrażliwość na dotyk

iPhone 6s wprowadzono na większa skalę zupełną nowość – 3D Touch. Jest to umiejętność reagowania ekranu na dotyk w różnych miejscach oraz o różnej sile nacisku. Ma to zastosowanie między innymi przy obsłudze odtwarzacza muzyki, w grach oraz innych aplikacjach.

Elegancki design Apple

IPhone 6s wyróżnia się eleganckim wyglądem – pasuje on zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Można powiedzieć, że formą i kolorystyką ten smartfon zwraca na siebie uwagę, chociaż robi to subtelnie. Dość szeroka ramka pozwala wygodnie trzymać telefon, przy jednocześnie całkowicie widocznym ekranie. Model 6s jest dostępny w czterech kolorach, które są niespotykane u innych producentów. Możesz wybrać wersję w kolorze różowego złota, złota, srebra i srebrnej szarości.

Piękne zdjęcia

Wszystkie telefony Apple słyną z robienia świetnych zdjęć. Korzystając z tylnej kamery zrobisz bardzo dobre fotografie, mimo że nie jesteś profesjonalnym fotografem. iPhone 6s posiada jeszcze dwie przydatne funkcje związane z aparatem. Przednia kamera wykorzystuje podświetlanie ekranu, dzięki czemu możesz nią zrobić dużo lepsze selfie. Ciekawą opcją jest Live Photos – telefon nagrywa krótki filmik, gdy robimy zdjęcie. Oprócz obrazu zyskujemy zapisane ruchome wspomnienie.

Stabilny i zawsze aktualny system

Urządzenia Apple są wyposażone w dedykowany system iOS. iPhone 6s jest oparty na wersji 10, która jest stabilna i bezpieczna. Wszystkie aplikacje działają płynnie i nic się nie zawiesza. Do wyboru masz wiele programów ułatwiających życie. Część dostajesz bezpłatnie wraz z telefonem, a resztę możesz dobrać z App Store. W razie potrzeb z łatwością zintegrujesz smartfon ze środowiskiem Apple, na przykład z Apple Watch czy iPadem.