MójDroid.pl

Etui do smartfona i tabletu – jak wybrać?

2017-03-18
|
Roger s

Prawie każdy z nas korzysta z telefonu lub tabletu niemal każdego dnia. Zabieramy je ze sobą do pracy, korzystamy z nich w domu, autobusie i podczas wakacji. Aby uchronić nasze urządzenia przed niechcianymi uszkodzeniami, warto zainwestować w odpowiedne etui. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze akcesoriów do urządzeń mobilnych.
 

O czym pamiętać?

Wybierając etui do smartfona powinniśmy kierować sie nieco innymi przesłankami niż wtedy, gdy wybieramy etui do tabletu. Wynika to z tego, że w różny sposób korzystamy z tych urządzeń oraz inaczej je przechowujemy. Kupując etui do smartfona i tabletu pamiętajmy o tym, aby dopasować je do rozmiaru danego urządzenia. W przeciwnym razie może sie okazać, że kupiony gadżet jest za duży lub za mały.

Etui do smartfona powinno być dostosowane do naszego stylu, a także trybu życia. Pracując w oficjalnych instytucjach należy raczej unikać etui w zbyt intensywnych kolorach lub o niestosownym wyglądzie. Wygodnym rozwiązaniem są silikonowe i plastikowe obudowy, których nie trzeba ściągać za każdym razem, kiedy chcemy skorzystać z urządzenia. Stanowią dobrą ochronę przed ewentualnym upadkiem sprzętu, choć nie zawsze ochronią ekran przed porysowaniem.

Poza odpowiednim etui, możemy też zainwestować w folię ochronną lub szklany protektor. Akcesoria tego typu skutecznie zabezpieczą wyświetlacz telefonu lub tabletu.

Pamiętajmy o własnej wygodzie. Niektórzy wolą pokrowce wysuwane, inni zapinane na suwak lub zatrzaskujące się na magnes. Rodzaj etui powinien być dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji.

Dodatkowe zabezpieczenia

Jeśli chcemy mieć absolutną pewność, że nasz sprzęt jest bezpieczny, możemy zainwestować w etui do smartfona i tabletu odporne na wstrząsy, zarysowania, uderzenia oraz kurz. Na rynku są dostępne także etui wodoodporne. Niekiedy możemy nawet z nimi nurkować! Etui tego typu przyda się przede wszystkim wtedy, gdy prowadzimy aktywny tryb życia, uprawiamy dużo sportu lub podczas urlopu.

Pokrowce dla amatorów sportu

Podczas porannego joggingu lub gimnastyki nosimy zazwyczaj strój, który pozbawiony jest kieszeni. Aby ułatwić sobie korzystanie z telefonu, niektórzy producenci oferują specjalne opaski na ramię, dzięki którym możemy mieć telefon przez cały czas przy sobie. Kupując takie etui, warto zwrócić uwagę na to, aby materiał był odporny na wilgoć oraz, aby etui miało dodatkową przegrodę, w której możemy trzymać klucze lub inne drobiazgi.

W sklepach mamy do wyboru ogromną ilość etui, które różnią się od siebie kształtem, kolorem, designem oraz materiałem. Wybierając idealny pokrowiec do telefonu pamiętajmy o tym, że nie tylko powinien być dopasowany do urządzeń mobilnych, lecz przede wszystkim ma zabezpieczyć nasz sprzęt przed uszkodzeniem.