MójDroid.pl

Jaki smartfon biznesowy wybrać?

2017-08-31
|
Roger s

Płynne działanie systemu operacyjnego, bezpieczeństwo przechowywanych plików i wygoda użytkowania – to najważniejsze cechy, jakimi powinien wyróżniać się komfortowy smartfon biznesowy. Jeśli szukasz urządzenia, które będzie wspomagać prowadzenie twojej działalności, sprawdź na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę.
 

Wyobrażasz sobie wyjście z domu bez smartfona? A prowadzenie biznesu bez urządzenia w zasięgu ręki? Smartfony to niewielkie centra dowodzenia, dzięki którym można stale kontrolować co dzieje się w twoim biznesie oraz utrzymywać kontakt z klientami i współpracownikami. Urządzenie, które będzie służyło ci w prowadzeniu twojej firmy powinno być niezawodne i wydajne. Sprawdź zatem na co powinieneś zwrócić uwagę, poszukując smartfona biznesowego.

System operacyjny

Główni gracze na rynku mobilnych systemów operacyjnych to Android, iOS oraz Windows. Android w dostępny jest na telefonach różnych producentów. Jest to przede wszystkim otwarty system, który można łatwo konfigurować i dostosowywać do własnych wymagań. Istnieje dla niego wiele aplikacji i programów, jednak nie wszystkie są dokładnie sprawdzane, a przez to nie do końca bezpieczne.

Z kolei iOS to system przeznaczony jedynie dla smartfonów marki Apple. Jego płynne działanie jest już niemal legendarne – iOS jest tak skomponowany, aby nie zacinał się nawet na starszych modelach iPhone. System niestety nie pozwala na zbyt wiele zmian w konfiguracji, jednak każdy program, jaki można zainstalować na iPhone jest sprawdzany przez wydawcę, dzięki czemu gwarantowany jest znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa, niż w przypadku Androida. Ogromnym plusem systemu jest bardzo łatwa możliwość integracji iPhone z innym sprzętem działającym w oparciu o oprogramowanie Apple, co w biznesie może być nieocenionym atutem.

Zdecydowanie najmniej programów dostępnych jest na Windowsa. Dodatkowo system daje niewielkie możliwości ingerencji użytkownika w środowisko operacyjne.

Wygoda użytkowania

Prowadząc własny biznes i przebywając poza biurem konieczne jest nie tylko dobieranie rozmów telefonicznych, ale tez przeglądanie ofert czy pisanie maili. Dlatego smartfon biznesowy powinien być wygodny w użytkowaniu. Co to znaczy? Wato postawić na urządzenie z dużym wyświetlaczem, dzięki czemu będzie można wygodnie pisać maile, co wyeliminuje tez konieczność korzystania z tabletu. Zatem w ofercie iPhone warto sięgać po wersję Plus, a w przypadku Samsunga po edycję Edge. Nie zapominaj jednak tez o innych markach, ponieważ równie wygodny w biznesowym użytkowaniu może też być kultowy HTC Desire Z czy BlackBerry Pov z klasyczna klawiaturą.

Na koniec element, który wydawać by się mogło, nie ma większego znaczenia, jednak w kontaktach biznesowych jest on bardzo istotny. Chodzi o wygląd telefonu. W niektórych kręgach biznesowych ma on równie ważne znacznie, jak dobry garnitur czy eleganckie buty. Zwykło się mówić, ze urządzenia marki Apple mają biznesowy charakter i są w pewnym sensie wizytówką biznesmena i firmy. Niewątpliwie iPhone może poszczycić się efektownym designem i jakością wykonania, jednak flagowce innych producentów w niczym im nie ustępują. Najnowsze modele Samsunga, LG czy Huawei wyglądają równie elegancko. Wato jednak pamiętać, aby do zastosowań biznesowych wybrać uniwersalny kolor obudowy np. biały, czarny czy szary, a te bardziej ekstrawaganckie zarezerwować dla prywatnych smartfonów.