MójDroid.pl

Jakie są plusy i minusy smartfonów z dużymi ekranami?Jakie Jakie są plusy i minusy smartfonów z dużymi ekranami?

2018-08-07
|
Roger s

Przyszły właściciel nowego smartfona zastanawia się nad wieloma kwestiami, które będą miały wpływ na wygodne użytkowanie takiego sprzętu. Dylematem jest na przykład wybór przekątnej ekranu. Właśnie tym aspektem zajmiemy się w poniższym artykule.
 

Czy istnieje coś takiego jak idealna wielkość ekranu?

Na wstępie należy zaznaczyć, że nie ma uniwersalnej wielkości modelu, który będzie odpowiadał każdemu w stu procentach. Przyszli użytkownicy nie bez powodu zastanawiają się, czy kupić 4,5 czy 6 cali? Jaki smartfon wybrać? Istotne jest, aby zdecydować się na dany sprzęt pod kątem własnych preferencji. Przeanalizować warto przede wszystkim to, do czego zwykle używamy smartfona oraz w jakich okolicznościach, zdarza nam się z niego korzystać. W ten sposób uda się dokonać trafnej decyzji. Na przykład, niektórym wydaje się, że im większa przekątna ekranu, tym lepiej, natomiast niestety sprawa nie jest taka prosta. Zatem poniżej przedstawimy zalety i wady dużych urządzeń.

Minusy dużych wyświetlaczy

Gdy chodzi o modele, które odznaczają się sporym ekranem, to należy zdawać sobie sprawę z tego, że ma to swoje ograniczenia. Trzeba wspomnieć o tym, że duży model może być po prostu nieporęczny. Osoby, które przyzwyczaiły się do tego, że korzystają ze smartfona jedną ręką, mogą być nieco rozczarowane, że obsługa takiego urządzenia nie idzie im już tak sprawnie. Pewnie z czasem staje się ona łatwiejsza, jednak na początku przestawienie się z mniejszego urządzenia na większe może być dość frustrujące. Szczególnie warto tutaj wspomnieć o sytuacji, gdy ze smartfona korzystamy poza domem, w ruchu. Wtedy dość łatwo o wyślizgnięcie się telefonu z dłoni, które może skończyć się na przykład potłuczonym ekranem. Właśnie tym, nad którego wielkością tak długo się zastanawialiśmy.

Kolejną sprawą jest waga, która oczywiście jest większa, jeśli samo urządzenie ma spore gabaryty. Nie każdemu ten aspekt przypadnie do gustu. Dodatkowe kilogramy w torebce, czy plecaku na pewno nie są czymś mile widzianym. Większe rozmiary często uniemożliwiają trzymania smartfona w kieszeni spodni, bo zwyczajnie się on tam nie mieści. Niektórzy wszak przywykli do tego, że właśnie w takim miejscu zwykle noszą komórkę. Ponadto nie można zapominać o krótszym działaniu baterii. W końcu większy wyświetlacz, to większa powierzchnia, która musi zostać odpowiednio podświetlona.

Plusy dużych ekranów

Dla wielu osób jednak plusy z posiadania dużego smartfona przewyższają wspomniane minusy. O jakie zalety chodzi? Trzeba powiedzieć o wygodzie korzystania z multimediów. To szczególnie istotne dla osób, które bardzo dużo korzystają z internetu. Większy ekran to chociażby lepsza jakość odtwarzanych filmów. Trzeba także powiedzieć, że obecnie panuje moda na coraz większe wyświetlacze. Zatem ci, którzy chcą być z elektronicznymi nowinkami na bieżąco, z pewnością będą inwestowali w nowe, a tym samym większe urządzenia. Jednak wraz z takim wyborem klient dostaje także model o wyższym standardzie pod względem technologicznym. Mowa choćby o lepszym aparacie, który gwarantuje bardzo dobrą jakość zdjęć.

Nie ulega wątpliwości, że wybór właściwego sprzętu powinien być poprzedzony dokładną analizą naszych przyzwyczajeń i potrzeb. Nie każdy bowiem korzysta ze smartfona w identyczny sposób. Dla jednych liczy się dobry aparat, dla innych z kolei wygodne surfowanie po internecie. Warto zatem zastanowić się, czy w naszym przypadku duży ekran będzie zaletą, czy może jednak wadą.