MójDroid.pl

Kilka ciekawych gadżetów do smartfona?

2017-01-13
|
Artykuł sponsorowany

Branża jaką jest dodatkowe wyposażenie smartfonów stale się rozwija i dostarcza wiele różnych gadżetów, często nie są zbyt potrzebne, mogą być zabawne lub zwyczajnie ciekawe, ale czasem zdarza się, że na rynek wychodzą produkty warte uwagi, które rzeczywiście mogą okazać się przydatne.
 

Pod lupę weźmiemy kilka ciekawych gadżetów i akcesoriów bez których ciężko wyobrazić sobie pełne funkcjonowanie smartfonów. 

 

Pendrive lub zewnętrzny czytnik kart SD


Niektóre smartfony nie są wyposażone w dodatkowy slot pozwalający rozbudować pamięć urządzenia, a dodatkowo posiadają niewielką pamięć wewnętrzną. W takim przypadku warto rozglądnąć się nad dodatkowymi możliwościami. Jedną z nich jest nabycie mini czytnika kart umożliwiającego szybkie podpięcie dodatkowej karty SD do smartfona poprzez port microUSB. Umożliwia to łatwy dostęp do plików oraz możliwość ich przenoszenia. Aby móc w smartfonie przeglądać pliki znajdujące się na dodatkowej karcie SD, urządzenie musi posiadać aplikację do przeglądania i edycji plików. Zazwyczaj jest to Menager Plików. Zanim jeszcze wyposażymy telefon w dodatkowy gadżet, konieczne jest aby sprawdzić specyfikację produktu, czy aby na pewno będzie działał z konkretnym modelem telefonu. Aby smartfon mógł korzystać z tego typu produktu, musi być wyposażony w technologię OTG. Technologia ta umożliwia podłączenie do telefonu dodatkowych urządzeń m.in klawiatura, mysz, pendrive czy czytnik kart. 


Warto wyposażyć się również w pendrive, najlepiej aby produkt wyposażony był w dwa porty, microUSB umożliwiające podłączenie do smartfona oraz w port USB pozwalający na podłączenie przenośnej pamięci do komputera, laptopa czy innego urządzenia. Pamiętaj aby sprawdzić czy dany produkt jest w pełni kompatybilny z Twoim smartfonem.

PowerBank

Kolejnym gadżetem jest przenośne źródło zasilania. Jest to niezbędny produkt dla osób często podróżujących, aktywnych, ale nie tylko. To uniwersalne urządzenie zapewni źródło energii dla smartfona w przypadku nieprzewidzianych sytuacji. Pozwoli zabezpieczyć telefon przed całkowitym rozładowaniem. Na co zwracać uwagę przy zakupie takiego gadżetu? Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę pojemność PowerBanka, najczęściej jednostką ją określającą jest mAh (miliamperogodziny), w przypadku baterii naszego smartfona jest tak samo. Im większa pojemność PB tym więcej razy będziemy mogli naładować telefon. Przenośne banki energii dostępne są w wielu kolorach, rodzajach oraz pojemnościach.

Większość opisywanych gadżetów możemy znaleźć w sklepie internetowym mamsmartfona.pl. Kolejnym ciekawym dodatkiem jest:

 

Gogle VR
Jest to gadżet umożliwiający wyświetlanie wirtualnego obrazu 360 stopni, bez konieczności korzystania z dodatkowych urządzeń. Wystarczy wyposażyć się tylko w odpowiednie gogle do rzeczywistości wirtualnej, umieścić smartfona i cieszyć się niezwykłymi efektami. Do rozglądania się wystarczy ruch głową. Przy wyborze tego typu gadżetu, zwracamy uwagę na wielkość obsługiwanego smartfona przez gogle vr. Do prawidłowego działania urządzenia konieczne jest aby smartfon był wyposażony w sensory takie jak żyroskop i akcelerometr. W przypadku niektórych aplikacji wymagany jest dodatkowy kontroler vr, zdecydowanie rozszerzający funkcjonalność okularów VR.

 

Klawiatura

Aktualne smartfony są znacznie bardziej funkcjonalne od zwykłych telefonów komórkowych, często traktowane są jako niewielki przenośny komputer. Dla osób często pracujących lub wymagających częstego pisania najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie smartfona w odpowiednią dodatkową klawiaturę. Jak wiemy często pisanie na urządzeniu jest bardzo niewygodne, osobna klawiatura znacznie poprawi komfort pracy i pisania. Najczęściej gadżet ten jest połączony z telefonem za pośrednictwem technologii bluetooth, ale również jest możliwe połączenie poprzez technologie OTG przez kabel microUSB.

 

Słuchawka Bluetooth

Jest to produkt przeznaczony dla osób aktywnych i mobilnych, gdzie okablowanie znacząco przeszkadza, również są niezastąpione podczas rozmowy i jazdy samochodem. Transmisja odbywa się za pomocą technologii bluetooth.

 

SmartWatch

Jeśli chodzi o inteligentny zegarek to ma on bardzo dużo funkcji i możliwości. W połączeniu ze smartfonem w łatwy sposób możemy sprawdzać nowe powiadomienia na ekranie zegarka, a także przeglądać i zmieniać odtwarzaną muzykę. W przypadku podróży, czy przechadzek użytkownicy mogą skorzystać z funkcji mapy oraz nawigacji, aktualnie podglądając swoją pozycję. Łatwy dostęp do zegarka umożliwia korzystanie z funkcji kompasu. Kolejną z funkcji jest aplikacja prognozy pogody, z której w łatwy sposób możemy dowiedzieć się jaka pogoda będzie później oraz jak np: zaplanować kolejny dzień. Również gadżet ten możemy wyposażyć w rejestrator dźwięków, który umożliwi w łatwy sposób zapisywanie audio. Przydatną funkcją jest ustawienie przypomnienia o ważnych wydarzeniach czy na przykład o zażyciu leków. Istnieje podobna aplikacja, dzięki której możemy tworzyć zadania do wykonania, przeglądać aktualne i odznaczać jako wykonane. Powyższe funkcje, to tylko kilka możliwości w jakie możemy wyposażyć SmartWatcha i to wszystko zawarte jest w jednym urządzeniu.

Powyższe gadżety mogą znacznie poprawić i udoskonalić funkcjonowanie smartfona. Przed wyborem warto zapoznać się ze specyfikacją danego produktu, w celu sprawdzenia kompatybilności. Teraz już wiesz w co warto wyposażyć smartfona.